שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרצוג יקרא לארה"ב להחרים את ועידת דרבן
  שר הרווחה, האמון על המאבק באנטישמיות בממשלה, סבור כי ישראל וארה"ב צריכות לגבש חזית אחידה ולהחרים את ועידת האו"ם נגד גזענות. הרצוג קורא להעלות את הנושא לסדר היום לקראת ביקורה הצפוי של מזכירת המדינה האמריקנית

  שר הרווחה והאחראי על יהדות התפוצות, יצחק הרצוג, יקרא לארצות הברית להחרים ועידת האו"ם נגד גזענות שתתקיים בשוויץ. מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון תגיע לישראל בעוד שבוע במסגרת ביקורה המתוכנן במזרח התיכון. הרצוג, האמון על המאבק באנטישמיות, מתכוון לנצל את ביקורה כדי לקדם גיבוש חזית אחת של ישראל וארה"ב נגד הוועידה.

   

  הוועידה הראשונה נגד גזענות התקיימה בעיר דרבן שבדרום אפריקה בספטמבר 2001 - ימים ספורים לפני מתקפת הטרור הגדולה בארצות-הברית. הנציגים

  הישראלים והאמריקנים נטשו את הוועידה בזעם, בטענה שהושמעו בה אמירות אנטישמיות ואנטי-ישראליות. "ועידת דרבן השנייה" אמורה להתקיים בחודש אפריל הקרוב ולעסוק בגזענות ברחבי העולם.

   

  הרצוג אמר ל-ynet כי מניירות העמדה שהגיעו לישראל עולה כי הכינוס הבא בשוויץ צפוי להעלות ביקורת קשה וגינויים לישראל. "אין סיכוי לשנות את מהות ועידת דרבן הקרובה. כולם בציפייה דרוכה לעמדה האמריקנית, שעשויה להשפיע על מדינות אירופיות ואחרות להחרים את הוועידה. כיוון שממשל אובמה טרם החליט אם להשתתף, ישנה חשיבות מכרעת מצד מדינת ישראל להגביר את המאמץ הבינלאומי בכלל ומול ארה"ב בפרט להחרים את הוועידה, שמסקנותיה ידועות מראש".

    

  שר הרווחה סבור כי סוגיית ועידת דרבן השנייה צריכה לעלות לקראת ביקורה של קלינטון בישראל. "דנתי בנושא עם ראשי הקהילות היהודיות בארצות הברית במטרה להשפיע על הממשל האמריקני שלא להשתתף בוועידה. רק כך נוכל למנוע חזרה של מפגן האנטישמיות וגילויי האיבה הקיצוניים נגד ישראל שאפיינו ועידת דרבן ב-2001".

   

  "הוועידה תחזיר את העולם שנות דור אחורה"

  הרצוג הוסיף כי "ועידת דרבן יכולה להחזיר את העולם שנות דור אחורה. ועידה זו, כמו קודמתה, תתמקד בשנאת ישראל ושנאת העם היהודי. אני קורא לארצות הברית לצאת בהכרזה שלא להשתתף בוועידה, כפי שנהגה בעבר ולהוביל בכך את גוש המדינות השפויות למהלך זה".

   

  לאחרונה השתתף השר הרצוג בוועידה הבינלאומית למאבק באנטישמיות בלונדון. הרצוג דן בנושא דרבן הצפויה עם שרים ממדינות אירופה שנכחו בכינוס ורבים מהם שוקלים אף הם להחרים את הוועידה. הוא סבור כי להחרמת

  הוועידה על ידי ארה"ב יהיה אפקט משמעותי על מדינות אירופיות שטרם קיבלו החלטה סופית. עד כה, רק ישראל וקנדה הודיעו על כוונתם להחרים את ועידת האו"ם. אולם ממשלת הולנד ציינה כי גם היא שוקלת לא להגיע לשוויץ באפריל.

   

  ארה"ב טרם החליטה אם תשתתף בוועידה נגד הגזענות, אך בשנה שעברה הצביעה נגדה במסגרת האסיפה הכללית של האו"ם. סנאטורים אמריקנים טענו אשתקד כי מחלקת המדינה כבר החליטה לא לשלוח נציגים. אולם מאז התחלף הממשל וקלינטון נכנסה לנעליה של קונדוליזה רייס במחלקת המדינה. עדיין לא ברור איזו החלטה תקבל מזכירת המדינה החדשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאבק באנטישמיות. הרצוג
  צילום: גיל יוחנן
  מה היא תעשה? קלינטון
  צילום: AFP
  צילום: AFP
  ישראל כבר החרימה. לבני
  צילום: AFP
  מומלצים