שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר פלסטיני: תהליך השלום כנראה מת
  "לנוכח הממשלה שתכהן בישראל, ברור שלא יהיה שום תהליך רציני", אמר ל-ynet בכיר ברשות הפלסטינית. לדבריו, בסביבתו של אבו-מאזן מבינים שהתהליך נגמר ושאין סיכוי בעתיד הנראה לעין להסכם מדיני שיוביל למדינה פלסטינית

  ביום שבו הושבעו 120 חברי כנסת, אומר ל-ynet בכיר ברשות הפלסטינית כי "תהליך השלום ככל הנראה מת". לדברי הבכיר, מבחינת הרשות הפלסטינית אין עוד תהליך מדיני אמיתי: "לנוכח הממשלה שתכהן בישראל, ברור כי לא יהיה שום תהליך רציני וכי לכל היותר זה יהיה תהליך של מראית עין שנועד להשתיק את הקהילה הבינלאומית ובעיקר נועד להבהיר לפלסטינים כי עדיין אופציית השלום קיימת".

   

  לדברי הבכיר, הפלסטינים מבינים כי התהליך שהחל באוסלו כבר אינו קיים. בסביבת הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, כבר לא ממש חושבים על הדרך לשמר את התהליך המדיני, "האנשים חושבים איך הרשות לא תתבזה בתהליך לא רציני, תהליך שלא יוביל לשום מקום. יותר ויותר קולות אומרים כי על הרשות ואבו מאזן להקדים תרופה למכה ולהכריז על פירוקה של הרשות הפלסטינית".

   

  הבכיר אמר כי בסביבתו של אבו מאזן, כולל כאלה המאמינים באמת ובתמים בשלום ובתהליך המדיני, מבינים כי התהליך נגמר ואין שום סיכוי בעתיד הנראה לעין להסכם מדיני שיוביל למדינה פלסטינית. לדבריו, גם בתקופת הממשלה היוצאת לא האמינו הפלסטינים כי ניתן להגיע להסדר, "אבל לפחות יכולנו להיאחז בדבר המתקרא תהליך מדיני".

   

  "כעת", הוא אמר. "אפילו הדבר הזה נפסק, זוהי ממשלה קיצונית שבמקרה הטוב לא תשתולל בבנייה בהתנחלויות ולא תסלים את המצב הביטחוני, אך עשייה מדינית זהו דבר שלא יקרה בתקופת הממשלה הצפויה ולכן אנו צריכים להיערך, לא רק כדי למזער נזקים,

   אלא כדי שתפיסת שתי המדינות לא תספוג מכה קטלנית - לעומת תפיסת הכל או לא כלום, או לעומת תפיסת המדינה הדו-לאומית. המקור אמר כי ניתן לקבוע שתהליך השלום נכנס באופן רשמי למצב של מוות קליני.

   

  הגורם הוסיף כי הממשלה הישראלית הצפויה תהיה ממשלת שיתוק מדיני, וכי המאמצים ברשות נעשים כדי למנוע הידרדרות בשטח. הוא הביע תקווה כי לפחות ברמה הכלכלית ניתן יהיה להביא מימון בינלאומי ולהקים פרוייקטים שימתיקו מעט את הגלולה ויתנו לפלסטינים סיבה להמתין לחילופי ממשלה בישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבו מאזן. ייאוש אצל בכירי הרשות
  צילום: AP
  בנימין ושרה נתניהו ביום חגם בכנסת
  צילום: גיל יוחנן
  נתניהו ולבני
  צילום: גיל יוחנן
  ראשי הסיעות
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים