שתף קטע נבחר

האלוף גלעד התנצל; אולמרט החזירו לתפקיד

ראש האגף המדיני במשרד הביטחון הגיש לראש הממשלה מכתב התנצלות: "הדברים שנאמרו אינם מוצדקים וטוב היה לו לא היו נאמרים". אולמרט השיב: "לאור הערכתי אליך - אני מתכוון לפעול על מנת לסיים את הפרשה לאלתר"

שלב בקשת הסליחה הגיע - וגם המחילה. ראש האגף מדיני ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, התנצל בצהריים (יום ד') בפני ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפגישה שהתקיימה ביניהם וישוב לכהן כשליח למגעים מול מצרים בנושא הרגיעה. במכתב שהעביר לו כתב בין היתר: "אני מביע את התנצלותי לדברים שאמרתי נגד ראש הממשלה ונגד ממשלת ישראל. הדברים שנאמרו אינם מוצדקים, נאמרו בשגגה וטוב היה לו לא היו נאמרים".

 

לאחר ההתנצלות כתב ראש הממשלה בחזרה לגלעד: "לאחר פגישתנו, במסגרתה הבעת התנצלותך בפניי על הדברים הלא מוצדקים אשר אמרת בשגגה נגדי ונגד ממשלת ישראל, ולאור הערכתי אליך והיכרותי עם פועלך המסור רב השנים למען מדינת ישראל וביטחונה, אני מתכוון לפעול על מנת לסיים את הפרשה לאלתר".

 

הפגישה בין אולמרט לגלעד התקיימה בלשכתו ראש הממשלה בירושלים. הפגישה ארכה מעל 20 דקות. המכתבים שהביא עימו גלעד וזה שכתב ראש הממשלה בתגובה, נועדו בין היתר כדי לשמש לביטול התלונה שהגיש מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, נגד גלעד לנציב שירות המדינה, שמואל הולנדר. בלשכת ראש הממשלה ציינו כי הפגישה נערכה באווירה טובה.

 

לדברי מקורבים לאולמרט, ראש הממשלה מעריך מאוד את גלעד על פועלו ועל ניסיונו רב השנים. הם הזכירו כי העימות החזיתי נבע מהתנהלותו השגויה של ראש האגף מדיני ביטחוני במשרד הביטחון. לדבריהם, לאורך כל העימות הנמשך מזה שבוע, לא הושמעו כל טענות ברמה האישית נגד גלעד ואישיותו, אלא טענה עניינית אחת על ההתקפה הקשה שלו נגד ראש הממשלה וממשלת ישראל. "עכשיו אחרי שהתנצל וההדורים יושרו, הוא יכול לשוב לעבודה. על הפרשה להיוותר מאחור". אמרו בסביבת אולמרט.

 

בעקבות יישור ההדורים בין השניים, יחזור גלעד לתפקידו כשליח המיוחד של ראש הממשלה ושליח המטבחון המשולש למגעים מול מצרים. גלעד הודח מניהול המגעים לפני כמה ימים, בעקבות זעמו של ראש הממשלה. גלעד יחבור כעת לצוות ראש הממשלה העוסק בעניין זה ויוביל אותו. עדיין לא ברור מתי ייצא גלעד לקהיר להמשך המגעים.

 

העימות פרץ לפני מעט יותר משבוע, כשגלעד צוטט בהתקפה חריפה על ראש הממשלה.

זה קרה לאחר שאולמרט תבע את שחרור שליט קודם להחלטה על רגיעה. גלעד טען שעד עכשיו אולמרט לא עסק בזה, ופתאום הפך את סדר הדברים. בציטוטים שפורסמו אמר גלעד שהדבר פוגע ביחסי ישראל מצרים ובסיכויים להשיג הסדרה שתביא לשחרור שליט והפסקת אש.

 

בימים האחרונים נערכו נסיונות גישור ופישור בין הצדדים על-ידי גורמים שונים במערכת הפוליטית, בעקבותיהם התגבשה הבנה לפיה גלעד יפנה ללשכת אולמרט ויתקבל לשיחה.

 

נועם שליט העדיף השבוע שלא להתייחס לעימות המתוקשר בין אולמרט לגלעד, כיוון שלדבריו עמוס גלעד אינו קשור למשא ומתן לשחרור בנו, גלעד.

 

עם זאת, במטה החברים לשחרור גלעד הגיבו למקרה ומתחו ביקורת על שני הצדדים. היום הסביר חבר המטה לשחרור גלעד, שמשון ליבמן, כי הדיווחים על המאבק הפרסונאלי מכאיבים, אך אסור לו להסיט את הדעת מהעיקר - הדרישה לשחרורו של גלעד עוד לפני תום כהונת הממשלה הנוכחית.

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. מוחל?
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
גלעד. מתנצל
צילום: AFP
מומלצים