שתף קטע נבחר

שיא מפוקפק: נערה קיבלה גט בגיל 14

בן 17, שנתן טבעת לחברתו בת ה-14, מצא את עצמו השבוע מגרש אותה בבית הדין האזורי בירושלים. הנערה, שביקשה לחיות איתו כזוג נשוי, תהיה כנראה הגרושה הצעירה בארץ

הגרושים הצעירים בישראל: נער בן 17 שהעניק לחברתו בת ה-14 טבעת והצהיר "הרי את מקודשת לי" חוייב על ידי בית הדין האזורי בירושלים לגרשה, זאת כיוון שהשניים קיימו קודם לכן יחסי מין ונחשבו לנשואים על פי ההלכה.

 

לאחר שזוג החברים "התחתן", חששה משפחת הנער כי ייפרדו בעתיד ללא גט אף שעל פי ההלכה הם נשואים, וכך לא יוכלו להתחתן בעתיד. הם הפצירו בבנם ובחברתו להתגרש כדין, אך הנערה סירבה ואמרה כי היא מעוניינת להמשיך את הקשר עד גיל 17 – הגיל המינימלי לנישואין על פי חוק - ואז להתחתן רשמית. המשפחה הציעה לה פיצוי כספי אם תתגרש, ולבסוף היא התרצתה.

 

מהנהלת בתי הדין הרבניים נמסר כי "מדובר בזוג הגרושים הצעיר ביותר שהיה בישראל, ובמקרה נדיר מאוד של גירושין ודאיים בסיטואציה

דומה".

 

על פי התפיסה ההלכתית, יש שלוש דרכים כדי שיחולו נישואים - קידושין, קניין וביאה. כיום, נהוג להתחתן בחופה - שבה נעשים הקניין והקידושין, ולא באמצעות ביאה. אולם במקרה זה נעשו שלושתן כיוון שהנערה קיבלה לידה טבעת ששווה יותר מפרוטה, השניים קיימו יחסי מין ואילו הנער הצהיר: "הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל". יצויין כי במקרים דומים בעבר בהם רק ניתנה טבעת ונאמר נוסח הקידושין הורה בית הדין על מתן גט מ"ספק", אך האישה לא נרשמה כגרושה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים