שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  טיפ: כך תגבו את ההרחבות של Firefox
  בכל פעם שמתקינים Firefox מחדש, מאבדים את התוספים, ערכות הנושא ושאר האיפיונים האישיים שהתקנו עליו. זה לא חייב להיות כך: עם FEBE אפשר לשמור הכל

  אחרי כמה חודשים של שימוש, Firefox עשוי להיראות שונה לחלוטין מהדפדפן שקיבלנו עם ההתקנה. משתמשים רבים עורמים עליו ערכות נושא צבעוניות (themes), הרחבות (extensions) לשיפור הגלישה, סימניות וכו'. בכל פעם שמתקינים את Firefox מחדש צריך להתאמץ ולשחזר את הרכיבים שהוכנסו למתכון המקורי.

   

  מספר קוראים המליצו על פתרון: הרחבה חכמה ל-Firefox בשם FEBE מסוגלת לגבות את ההתאמות האישיות שביצענו בדפדפן, לרבות הרחבות אחרות, ערכות נושא, סימניות, קבצי עוגיות וכולי. נתמקד באופציית הגיבוי על המחשב האישי, ולא בגיבוי מקוון, מסיבות שעליהן נרחיב בהמשך.

   

  בשלב הראשון מתקינים את FEBE ומאתחלים את הדפדפן - סוגרים, פותחים. כשניכנס שוב ל-Firefox, תפריט ה-Tools (או כלים, בגירסה העברית) יכלול תת-תפריט חדש של FEBE. ניכנס בשלב הראשון ל-FEBE options כדי להגדיר הגדרות ראשוניות.

   


   

  בחלון שנפתח צריך לסמן מה בדיוק רוצים לשמור לדורות הבאים, לפירמוט הבא או ללפטופ החדש. אפשר, למשל, להסיר או להוסיף את סימון ה-V ליד שמירת הרחבות, שכברירת מחדל הוא כבוי. לחיצה על addiotional items תאפשר להוסיף לגיבוי גם סימניות, קבצי עוגיות, היסטוריית גלישה ועוד.

   


   

  כשמסיימים לקבוע מה רוצים לגבות, עוברים ללשונית השנייה באותו החלון, זו שכתוב עליה directory ומלווה בציור של תיקייה. לוחצים על browse כדי להגדיר את הנתיב במחשב בו רוצים לשמור את הגיבוי. אפשר לסמן את האפשרות של timestamp, ואז כל קובץ גיבוי ילווה בתאריך בו בוצע. למי שלא מסודר, זה עשוי בהחלט לעזור.

   

  לוחצים OK לשמירה. כדי לבצע את הגיבוי, נכנסים ל-tools, FEBE ול-perform backup. זה הכל. בסוף התהליך תקבלו דו"ח מפורט של מה גובה ואיפה בדיוק.

   

  גיבוי לרשת? בתשלום

  ה"חיסרון" הגדול של FEBE הוא חובת התשלום כדי להשתמש בתכונת הגיבוי המקוונת. תארו לעצמכם שיכולתם לשבת ליד כל מחשב בעולם שמותקן עליו Firefox עם Febe, לסנכרן אותו עם הרשת בקליק ולקבל מייד את אותו הדפדפן הישן והמוכר מהבית, עם ערכת הנושא, ההרחבות והסיסמאות השמורות שלכם.

   

  ב-Febe זה אפשרי, אבל צריך להתחבר לשירות האיחסון בתשלום של Box.net, במחיר התחלתי של שמונה דולר בחודש. יש מספיק שירותי איחסון חינמיים ברשת, וחבל ש-Febe יודע (או רוצה) לעבוד רק עם אחד מהם.

   

  לסיכום, לא מומלץ להירשם לשירות הגיבוי בתשלום רק בשביל הדפדפן, אבל אם יש לכם במקרה כבר חשבון ב-Box.net, זו אופציה טובה. מי שרוצה להעביר את הגיבוי שיצר מהמחשב לרשת, יכול תמיד לשים עותק של קובץ הגיבוי בתיבת המייל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "טיפ: כך תגבו את ההרחבות של Firefox"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים