שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הושחתה אנדרטה לזכר חייל שנפל בלבנון
  חזי שגב הגיע לבקר באנדרטה שהקים לזכר בנו, נמרוד שגב, שנפל במלחמת לבנון השנייה, וגילה שאלמונים השחיתו את האתר. הוא סיפר בכאב: "זה המקום בו נמרוד נותר חי בשבילי"

  נשבר הלב. חזי שגב, אביו של חלל צה"ל, נמרוד שגב, שנפל במלחמת לבנון השנייה הגיש בצהריים (יום ה') תלונה בתחנת משטרת ירדן על מעשה ונדליזם והשחתה שביצעו אלמונים באנדרטה שהקים לזכר בנו.

   

  שגב נהרג בתשעה באוגוסט 2006, שלושה ימים לפני תום מלחמת לבנון השנייה, בקרב הקשה בכפר עיטא א-שעב, לאחר שהטנק בו ישב נפגע פגיעה ישירה מטיל שנורה לעברו.


  חזי שגב לצד האנדרטה ההרוסה (צילום: אביהו שפירא)

   

  אביו חזי ואמו איריס החליטו להנציח את זכרו והמועצה המקומית ראש פינה הקצתה שטח של דונם להקמת אתר הנצחה ומצפור לזכרו של נמרוד.

   

  חזי שגב סיפר בכאב ל-ynet: "אני נוהג להגיע למקום עם קבוצות מטיילים, לספר להם על האזור ועל נמרוד. שלשום כשהגעתי למקום הבחנתי כי הפנס המאיר את האנדרטה נופץ, וכך גם פניו של נמרוד החקוקים על אבן. היום גיליתי כי בוצע מעשה ונדליזם נוסף, כאשר פניו של נמרוד הושחרו על ידי טוש שחור".

   

  שגב ההמום הגיע לתחנת המשטרה ומסר תלונה על המקרה. מפקד תחנת משטרת ירדן, רב-פקד אבי מאור, אישר את
  דבר הגשת התלונה: "שוטרת מהתחנה יצאה למקום ותיעדה את מקרה הונדליזם. אנו מתייחסים לכך בחומרה רבה. בכוונתנו לפעול על מנת להגיע למי שעומד מאחורי ביצוע המעשים הפסולים הללו".

   

  שגב מספר על ההחלטה להנציח את בנו דווקא במקום הזה: "בחרתי להקים כאן את האנדרטה, כי זה המקום שבו נמרוד נותר חי בשבילי. בכל פעם שהוא היה רוצה להתבודד, הוא היה עולה לכאן ומתיישב מתחת לעץ התאנה ומביט אל הנוף של עמק החולה ורמת הגולן. אני מתכוון לשוב ולשקם את המקום. בימים האחרונים התבשרתי כי רשות העתיקות והמשרד שאחראי על בניית המצפור הגיעו להסכמות שיאפשרו את השלמת בניית המקום שיוכל למשוך אליו מבקרים רבים ולהנציח את זכרו של נמרוד לשנים רבות".  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הושחתה אנדרטה לזכר חייל שנפל בלבנון"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים