שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן במאמר בארה"ב: תומך במדינה פלסטינית
  במסר מרוכך המכוון בעיקר לאוזני וושינגטון, אומר יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כי הוא "תומך בהקמת מדינה פלסטינית בת-קיימא". לקראת מינויו אולי לשר חוץ, כותב ליברמן: "כחלק מהממשלה הבאה, אני מצפה לפעול יחד עם הנשיא אובמה"
  יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, משגר מסר מרגיע לממשל האמריקני, אולי לקראת מינויו לשר החוץ בממשלת נתניהו. "אני תומך בהקמתה של מדינה פלסטינית בת-קיימא", כתב במאמר שפרסם בג'ואיש וויק.

    

  את המאמר פותח ליברמן במילים "בשעה שאנו עומדים בפני הקמתה של ממשלה חדשה בישראל, אני גאה בהישגיה של מפלגתי. ישראל ביתנו הצליחה לעלות ממפלגת עולים סקטוריאלית למפלגה השלישית בגודלה בכנסת".   

   

  הוא שב ותקף במאמרו את המנהיגות של הערבים הישראלים, "במהלך מבצע עופרת יצוקה בעזה התחלחלתי מקריאות להרס מדינת ישראל ולחידוש פיגועי ההתאבדות שקראו מנהיגים ערבים ישראלים בהפגנות למען חמאס".

   

  כמו כן הוא דיבר שוב על חובת הנאמנות שהוא מבקש להחיל, "למרות שעמדתי בנושא היתה מקובלת על ישראלים רבים, האינטלקטואלים לא קיבלו אותה והתגובות היו - גזען ופשיסט". בעניין זה הזכיר כי לאחרונה גם בבריטניה עמלים על ניסוח חוקים לפיהם מתן אזרחות דורש נאמנות למדינה. על-פי ההצעה, מועמדים לקבלת אזרחות ייאלצו להוכיח את נאמנותם בתקופת מבחן. בארצות הברית, הוא הזכיר, מקבלי גרין-קארד נדרשים להישבע שיימלאו את חובותיהם וזכויותיהם כאזרחים.  

   

  "מבקשים מהערבים להכיר בישראל"

  יו"ר ישראל ביתנו הוסיף כי הוא מכיר בתרומתם של מיעוטים לשגשוגה של ישראל. "אנו לא מבקשים מהם לחלוק עמנו את החלום הציוני",

  הבהיר, "אנו מבקשים מהם להכיר במדינה היהודית - היחידה בעולם, שהיא גם הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון".

   

  הוא תוקף את התיוג של מפלגתו כימנית קיצונית וכלאומנית. "אני רוצה שמדינת ישראל תישאר ציונית, יהודית ודמוקרטית. אין ברעיונות האלה שום דבר קיצוני או לאומני. אני גם תומך בהקמתה של מדינה פלסטינית בת קיימא". 

   

  ליברמן גם אומר ש"כחלק מהממשלה הבאה, אני מצפה לפעול יחד עם הנשיא אובמה, אני יודע שיחסי ארה"ב-ישראל חזקים מאז ומעולם ושהערכים המשותפים והאינטרסים המשותפים הופכים את הידידות בינינו לבלתי ניתנת לערעור".

   

  אחר כך הבהירו בישראל ביתנו: "הדברים המובאים במאמרו של ליברמן פורסמו בעבר, ויכולים לבוא לידי ביטוי רק במסגרת התוכנית לחילופי שטחים, חיסול הטרור ופירוק ארגוני הטרור מנשקם".


  פורסם לראשונה 26/02/2009 22:27

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים