שתף קטע נבחר

כתב אישום ראשון ב"פרשת הפדופילים"

חיים עטר מואשם בתשעה מקרים של ביצוע מעשי סדום ומעשים מגונים בילדים ונערים. הוא נהג להכיר אותם באינטרנט, נפגש עמם - ותקף

כתב אישום ראשון במה שזכה לכינוי "פרשת הפדופילים ". לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר (יום ו') כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד חיים עטר, הנאשם בתשעה מקרים של ביצוע מעשי סדום ומעשים מגונים בילדים מתחת גיל 14 ובביצוע מעשי סדום בנערים מתחת גיל 16. התביעה וההגנה הסכימו כי מעצרו של עטר יוארך בכחודש, ופרקליטו פנה לבית המשפט בבקשה שיישלח לביצוע תסקיר שירות מבחן.

 

בכיר במשטרת מחוז ת"א טען, זמן מה לאחר פרסום הפרשה, כי עטר הינו אחד הפדופילים הגדולים ביותר שהיו בישראל מאז ומעולם. במשטרה ייחסו לו קשרים עם 65 נערים, אולם בכתב האישום הצטיירה תמונה מעט שונה. באשר לשאר העצורים בפרשה, שהחלה בקול תרועה רמה, הם נמצאים כרגע בבתיהם, חלקם כבר הספיקו לנסוע לחו"ל במסגרת עבודתם ועל פי מה שטוענים בפרקליטות המדינה, למרות דברי המשטרה, כתב האישום נגדם רחוק.

 

בבקשת המעצר עד תום ההליכים טוענות עורכות הדין איריס רמתי ומוריה גרין מפרקליטות מחוז תל אביב כי כתב האישום מצייר תמונה קשה של אדם הצד את קורבנותיו הקטינים באתרי אינטרנט, מפתה אותם להיפגש עמו תוך ניצול חולשותיהם ומצוקותיהם ומבצע בהם מעשי סדום ומעשים מגונים. בחלק מהמקרים, כך נטען, המעשים בוצעו ללא הסכמה ובהיותם של הקורבנות מתחת גיל 14.

  

מכתב האישום עלה כי מ-2004 נהג הנאשם לגלוש באתרי היכרויות המיועדים להומוסקסואליים ולפנות לנערים צעירים במטרה לקיים עמם יחסי מין. הוא הציג עצמו בשם טל או בכינויים כמו קינג קונג וטען בפני אותם נערים כי הוא צעיר בהרבה מגילו האמיתי. עטר פנה לאותם נערים צעירים, שכנע אותם להיפגש עמו ולבצע בהם את המעשים.

 

על פי אחד האישומים, בנובמבר 2006 פתח אחד הקטינים שהיה אז בן 12, כרטיס באתר הכרויות כשהוא מציג את עצמו כבן 13, אז עטר פנה אליו כשהוא מציג את עצמו כבן 25 והשניים קבעו להיפגש. לאחר מספר ימים הגיע עטר לביתו של אותו נער ואסף אותו לדירתו, שם אנס אותו, עשה בו מעשים מגונים ומעשה סדום. השניים נפגשו כך במשך כחצי שנה פעמיים-שלוש בשבוע, ובאותם מפגשים נמשכו מעשיו של עטר. המפגשים הופסקו בעקבות

ריב בין השניים - והתחדשו שוב לפני כשנה. עטר נאשם במקרה זה בעבירות רבות של מעשי סדום ומעשים מגונים.

  

על פי אישום אחר, יצר עטר קשר עם נער בן 12.5, הגיע לביתו של הנער בשעה שתיים בלילה אולם זה ביקש ממנו לעזוב את המקום. למחרת היום, עטר פגש אותו ונתן לו מכשיר טוקמן וכסף ולאחר מכן ביצע בו מעשה סדום. מאותו יום, כך בכתב האישום, במשך שנתיים וחצי השניים נפגשו על בסיס יומי כשלאורך כל אותה תקופה ממשיך עטר לבצע בו את המעשים.

 

עורך הדין חי הבר, המייצג את עטר, אמר הבוקר לאחר הגשת כתב האישום כי "אכן מדובר באישומים על עבירות קשות, אך לא ניתן להתעלם מכך שהמשטרה טענה בעבר כי מדובר ב-60 מתלוננים, והיום אנחנו רואים כי מדובר בתשעה מתלוננים בלבד. הלקוח שלי עומד על כך שביצע את המעשים בהסכמה ורק לאחר שנקבל את כל חומר החקירה נוכל לדעת כיצד יימשך התיק". 

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עטר. נערים נפלו קורבן
עו"ד הבר
צילום: עמית מגל
מומלצים