שתף קטע נבחר

עונג שבת של משתמטת על "הצהרת דת"

בעקבות הנתונים הקשים על המשתמטים משירות צבאי, החליט צה"ל לשכור את שירותיה של חברת חקירות פרטית. "דתיות" צולמו נוסעות בליל שבת, ומתגפפות עם החבר

צה"ל הידק את הפיקוח על צעירות שאינן מתגייסות לאחר "הצהרת דת". בצעד נדיר אישרו הערב (יום א') בצה"ל לפרסם תמונות שהתקבלו מחברת חקירות העובדת בשירות אגף כוח אדם, בהן נראתה אחת הצעירות ה"דתיות" נוסעת במונית בליל שבת וגם מתנשקת עם חבר.

 

באירוע אחר, תועדה צעירה נוסעת במכונית בערב שבת. בדרך זו מנסים להתמודד עם העלייה המדאיגה בהיקף המועמדות לגיוס המצהירות שהן דתיות. אגף כוח אדם הקצה מאה אלף שקלים בשנה לטובת פיקוח ומעקב אחר מועמדות לגיוס, שהחליטו לוותר על גיוס.


נשיקה במקום קידוש (צילום: באדיבות דובר צה"ל)

 

מהנתונים שפורסמו היום עולה כי ב-2008, הצהירו 34.6 אחוזים מהמועמדות לגיוס שהן שומרות דת ומסורת, אולם בצה"ל מעריכים שכרבע מהן משקרות. מתוקף החוק הן רשאיות להסתפק בהצהרה בלבד על אורח חיים דתי שתביא אותן לפטור מגיוס. בצה"ל משתמשים בפיקוח ובמעקב ככלי מרכזי לצמצום היקף התופעה.

 

בצה"ל מסבירים כי באחרונה הונצחו כמה עשרות מועמדות לגיוס מנהלות אורח חיים חילוני לגמרי. כמה מאות אחרות כבר הודיעו ללשכות הגיוס השונות כי הן חוזרות בהן מהצהרתן שהן דתיות.

 

בשנים הקרובות צה"ל יתמודד צה"ל עם ירידה במשאבי הגיוס בשל היקפי ילודה נמוכים, נתוני עלייה נמוכים, ולכן הבנות שמתגייסות מופנות לתפקידים משמעותיים יותר מבעבר. באחרונה הוחלט גם כי חיילות שיוצאות לקורס קצינות יחתמו קבע למשך שנה ולא תשעה חודשים כפי שהיה עד כה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגיעה לביקור אצל החבר
באדיבות דובר צה"ל
מי פנוי בערב שבת?
באדיבות דובר צה"ל
מומלצים