שתף קטע נבחר

תגובת אולמרט: מזוז מתבסס על שקרים

יועץ התקשורת של ראש הממשלה אמר לאחר ההחלטה להגיש כתב אישום בפרשת טלנסקי, כי "העדויות היו שקריות וסותרות". הוא הדגיש שטענות המשטרה לשוחד התכווצו והוסיף כי הליך העדות המוקדמת "שגוי מהיסוד, כמו ההחלטה שלא לסגור את התיק"

בקרוב יתנוסס ככל הנראה מעל כתב אישום הכיתוב "מדינת ישראל נגד אהוד אולמרט". בינתיים, יוצא ראש הממשלה היוצא לסיבוב נוסף של התכתשות עם גורמי אכיפת החוק. לאחר ההודעה על העמדה לדין בפרשת "מעטפות הכסף", פרסם הערב (יום א') יועץ התקשורת של אולמרט הודעה נוספת במסגרת המאבק הנגדי - אולמרט נגד הפרקליטות.

 

בהודעה של יועץ התקשורת אמיר דן נכתב: "למרות שהוכח חד משמעית כי עדותו של טלנסקי היתה שקרית וכי אין לה כיום שום משמעות, ולמרות שכבר חודשים ארוכים לא ניתנת בידי ההגנה הזכות הבסיסית להשלים את חקירתו הנגדית של טלנסקי - כל אלה לא מפריעים לפרקליטות להמשיך ולנפנף בעדויותיו הראשונות השקריות והסותרות של טלנסקי כאילו כל מה שקרה לאחר מכן לעיני בית המשפט והציבור כולו לא התרחש מעולם".

 

מוקדם יותר פרסם משרד המשפטים הודעה בשמו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לפיה אולמרט צפוי לעמוד לדין - בכפוף לשימוע - בגין עבירות מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה.

 

לטענת דן, "הפרקליטות איננה יכולה להרשות לעצמה להודות היום כי ההליך החריג של העדות המוקדמת שהוביל להתפטרותו של ראש ממשלה מכהן בישראל, היה שגוי ומוטעה מן היסוד, וכי לא היה מקום שיתקיים כלל - ומכאן גם החלטתה הנוכחית שלא לסגור את התיק.

 

"יחד עם זאת חשוב להדגיש כי ההרים והגבעות שיצרה המשטרה בתחילת הפרשה הפכו כבר כעת לתלוליות עפר קטנות, שגם הן תיעלמנה לחלוטין בסופו של דבר. כל הכותרות שיצרה המשטרה בטענה לשוחד התבררו כעת כחסרות שחר", הוסיף יועצו של אולמרט.

 

בהודעת משרד המשפטים נכתב כי ההחלטה התבססה בין היתר על עדותו המוקדמת של טלנסקי - שטרם הושלמה, מכיוון שהעד המרכזי לא חזר מארצות הברית, על רקע חשש שדבריו ישמשו נגדו בחקירה אמריקנית בנושא עבירות מס.

 

"מכלול התנהגותו של אולמרט מהווה ניצול לרעה של תפקידיו ומעמדו הציבוריים,

 לפעילות שיטתית, לאורך שנים, להפקת טובות-הנאה כספיות אישיות מטלנסקי", נכתב בהודעה מטעם מזוז. 

 

בנוסף לאולמרט, גם מנהלת לשכתו לשעבר, שולה זקן, תואשם בכפוף לשימוע. לדבי מיכה פטמן, פרקליטה של זקן, "במהלך השימוע בפני הפרקליטטות נטען כי שולה זקן לא פעלה מעולם באופן שחורג ממילוי תפקידה ולא ביצעה כל מעשה של מרמה או הפרת אמונים, ולא הייתה לה שום כוונה לבצע כל עבירה. אנחנו נצביע בפני הפרקליטות על העובדה שאינה שנויה במחלוקת, ששולה מעולם לא לקחה אגורה לכיסה אך שילמה מחיר ציבורי יקר, מופרז ומופרך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד אולמרט מגיב
צילום: אמיל סלמן, ג'יני
צילום: פלאש 90
מזוז. מותקף
צילום: פלאש 90
מומלצים