שתף קטע נבחר

עד ההגנה במשפט זדורוב: מנסים לחסל אותי

ד"ר חיים סדובסקי - שקרס אתמול ועדותו נמחקה - ערך מסיבת עיתונאים ותקף את הפרקליטות ואת השופט: "מפחדים מהאמת. הרסו לזדורוב את החיים, עכשיו הורסים את שלי". הפרקליטות: "שמחים לראות שיפור במצבו. נזמן אותו להעיד"

יממה לאחר שקרס, ועדותו נמחקה מפרוטוקול בית המשפט המחוזי בנצרת, התייצב אחרי הצהריים (יום ב') העד המרכזי מטעם ההגנה במשפטו של רומן זדורוב, ד"ר חיים סדובסקי, וביקש לטהר את שמו. במסיבת עיתונאים שערך תקף סדובסקי את הפרקליטות ואת הרכב השופטים, ואמר: "יש מי שפוחד מן האמת, ומנסה להכפיש ולחסל גם אותי".

 

סדובסקי ביקש להשיב לטענות התביעה, שלדבריו ניסתה להטיל דופי בהסמכתו כד"ר בנטורופתיה ובעבודתו כחוקר פרטי, וטענה כי הוא סוכן למוצרי חשמל.


עו"ד שפיגל עם סדובסקי והתעודה (צילום: אביהו שפירא)

 

כשהוא נראה מאושש, אמר סדובסקי: "הפרקליטות הרסה לזדורוב את החיים בטענה שרצח את תאיר ראדה, ובגלל שרציתי להראות את האמת - הם עכשיו הרסו את שלי. איך אמשיך עכשיו לטפל באנשים? איך הם מעזים בהינף יד להציג אותי כסוכן למוצרי חשמל? אני לא נשברתי ולא ברחתי מדוכן העדים, הפסקתי את דבריי בגלל ההתנכלויות הבלתי פוסקות של התביעה, שניסתה למנוע ממני לספר את האמת, ובגלל היחס הבוטה המבזה והמשפיל שקיבלתי מאב בית הדין, השופט יצחק כהן. אני, שנתתי שנתיים מחיי בהתנדבות לחקר האמת בפרשה, מקבל יחס של אחרון הפושעים, שיש להימנע מלהקשיב לו".

 

עורכי הדין דוד וגליל שפיגל, שסדובסקי היה אמור להעיד מטעמם, הציגו במהלך מסיבת העיתונאים את תעודת הדוקטורט של סדובסקי מטעם אוניברסיטה בקליפורניה, וטענו שמדובר במרצה מבוקש ובאדם שפירסם עשרות מאמרים.

 

השניים הביעו תמיהה על התנגדות התביעה לשמיעת עדותו. עורך הדין דוד שפיגל אמר: "אם הדברים ריקים מתוכן, ובאים לכאורה מפיו של אדם הזוי וחסר ידע, מדוע עשתה הפרקליטות כדי שהדברים לא יישמעו בבית המשפט? וכאשר העד הגיע למצב של שברון נפשי, מה הטעם מצאה הפרקליטות להוציא הודעות שכולן רפש זול וחסר בסיס? לא צריך לנחש למה הם עושים זאת".

 

סדובסקי כנראה לא יוסיף להעיד במשפט הרצח, אולם היום אמר כי ימשיך ללוות את התיק מן הצד, וזאת "כדי שהמשפט יסתיים על פי החוק והצדק".

 

הפרקליטות: הוא מוזמן לחזור להעיד

דוברת בתי המשפט באזור חיפה והצפון, עו"ד ניצן אייל, מסרה בתגובה: "פרוטוקול הדיון מדבר בעד עצמו. מדובר בדברים חסרי בסיס וחסרי שחר - העד זכה ליחס נאות וענייני כמו כל עד".

 

מפרקליטות מחוז צפון נמסר: "אנו שוללים מכל וכל את טענתו של עד ההגנה כאילו הפרקליטות חוששת לשמוע את האמת שבפיו. נהפוך הוא -

הפרקליטות עמדה על המשך עדותו של סדובסקי וקיום חקירתו במטרה לברר את האמת, ולהציג את התמונה במלואה לבית המשפט. טענותיו כאילו בית המשפט מנע ממנו להעיד חסרות בסיס, והדיון התקיים כראוי ובהתאם לחוק.

 

"ככל הנראה, קל יותר להגנה להציג טיעוניה בפני התקשורת מאשר להעמידם במבחן החקירה הנגדית בבית המשפט. מכל מקום, הפרקליטות שמחה לגלות כי העד סדובסקי התאושש מן המצב הבריאותי והנפשי הקשה עליו דיווח הסניגור אתמול לבית המשפט, עד כדי שביכולתו לשאת דברים בפני עתונאים. לאור דברים אלה, עומדת הפרקליטות לפנות בהקדם לבית המשפט, ולעמוד על החזרתו של סדובסקי לדוכן העדים, על מנת להשלים את עדותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר סדובסקי. רוצה משפט צדק
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה ז"ל
צילום: רפרודוקציה
מומלצים