שתף קטע נבחר

ברק ללבני: נתניהו נתן לערבים יותר מאיתנו

יו"ר העבודה פגש במקרה את יו"ר קדימה במסדרון הכנסת, והסביר לה שראש הממשלה המיועד אינו מסוכן כמו שהיא חוששת. ברק סיפר עוד שאמר לנתניהו בפגישתם: "אתה צריך אותנו יותר ממה שאנחנו צריכים אותך"

אהוד ברק ממשיך לחתור לכיוון הממשלה, ועוקף את קדימה מימין. בשיחת מסדרון בכנסת עם יו"ר קדימה, ציפי לבני, התייחס ברק לדרכו של ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו בנושא המגעים המדיניים ואמר: "האמיני לי, אני מכיר אותו. הוא יותר גמיש ממה שחושבים. הוא נתן יותר ממה שכולנו נתנו ביחד".

 

השניים נפגשו די במקרה לאחר ישיבות הסיעה שניהלו מוקדם יותר בכנסת. בפגישת הפסגה הספונטנית השתתפו מצד קדימה גם שר האוצר, רוני בר-און, ואמיר גולדשטיין, ראש המטה של לבני. מצד ברק נכח יועצו הקרוב, שלום קיטל. ברק התייחס למדינויותו הצפויה של נתניהו, אחרי שלבני הביעה חשש מגורמי הימין הקיצוני שיישבו בקואליציה.

 

לבני וברק דנו בנושאים הקשורים להרכבת הקואליציה העתידית, וברק סיפר לה פרטים מפגישתו אמש עם נתניהו. ברק סיפר שאמר לביבי: "אתה

צריך אותנו יותר ממה שאנחנו צריכים אותך".

 

בישיבת סיעת העבודה, ברק המשיך במסע השכנוע של חבריו להצטרף בכל זאת לממשלה. "יש לחצים מאנשי משק בכירים, אנשי צבא ושופטים שרוצים שנהיה בקואליציה", טען שר הביטחון. "אף אחד לא אמר שאופוזיציה טובה יותר מקואליציה וצריך לקחת בחשבון שאם קדימה תהיה באופוזיציה - נהיה גלגל חמישי".

 

השר היוצא בנימין בן-אליעזר ניצל את ההזדמנות כדי לתקוף את חבריו, שמנהלים לטענתו "טרור מחשבתי" על רקע הדילמה האם להיכנס לממשלה. "25 שנים אני במפלגה ולא ראיתי דבר כזה, בקצב הנוכחי נגיע לארבעה מנדטים".

בישיבת סיעת קדימה נשמעה הסכמה רחבה לגבי ישיבה באופוזיציה. רוב גדול של חברי הסיעה קבעו כי אין צורך לנהל משא ומתן עם הליכוד על הצטרפות לקואליציה, משום שנכון לכרגע, לא מתקיימים התנאים להמשך המגעים. לבני התייחסה

לפגישותיה עם יו"ר הליכוד נתניהו ואמרה כי "ממשלת הישרדות אין בה טעם". היא הוסיפה כי "רק אחדות סביב הפיתרון היא האחדות הנכונה".

 

עם זאת, השר שאול מופז הביע עמדה אחרת ואמר שאין לפסול על הסף הצטרפות לממשלת נתניהו. "לא להיכנס בכל מחיר ובכל הרכב. אבל יש מקום לבדיקה מעמיקה אם אפשר ליצור אחדות", הדגיש מופז והוסיף: "אני חושב שזאת טעות לא להקים צוותי משא ומתן. אסור לנו להצטייר כמי שלא רוצים להתאמץ למצוא המשותף, ולהצטייר כמי שממתינים לכשלון הממשלה ואז אנו נבוא לתקן. חייבים לברר עד תום אם יש סיכוי לאחדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תתגמש? לבני
צילום: גיל יוחנן
ברק ונתניהו, אמש
צילום: דודו אזולאי
מומלצים