שתף קטע נבחר

הפרקליטות עונה לאולמרט: לא התמקדנו בשוחד

מקורבי אולמרט טענו כי השמטת סעיף השוחד מכתב האישום המתגבש בפרשת "מעטפות הכסף" מבטלת את ההצדקה לעדות המוקדמת של טלנסקי. אולם בפרקליטות מתעקשים: שוחד אף פעם לא היה העניין המרכזי, אלא הפרת האמונים

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, והפרקליטות ממשיכים להחליף מהלומות גם הערב (יום ב'). מקורבי אולמרט טענו אתמול כי אם בית המשפט היה יודע שבסוף לא יוגש כתב אישום בגין שוחד, הוא לא היה מאשר את עדותו המוקדמת של משה טלנסקי. כעת בפרקליטות משיבים אש, וטוענים כי מלכתחילה לא שמו דגש על השוחד, אלא דווקא על הפרת האמונים.

 

משרד המשפטים הודיע אתמול בשמו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי ראש הממשלה צפוי לעמוד לדין - בכפוף לשימוע - בגין עבירות מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה. גורמים בפרקליטות הסבירו כי נשקלה האפשרות שאולמרט יועמד לדין גם בעבירה של שוחד, אך בשל מחסור בראיות החליטו שלא להכליל עבירה זו בכתב האישום, אם יוגש.

 

מקורביו של אולמרט טענו בתגובה כי עבירת השוחד היתה הסיבה לכך שאושרה עדותו המוקדמת של טלנסקי בבית המשפט. לדבריהם, אם בית

המשפט היה יודע שהפרקליטות לא תגיש כתב אישום עתידי בעבירת שוחד, הרי שלא היה מאשר את העדות המוקדמת של טלנסקי.

 

משרד המשפטים פרסם בתגובה הודעה בשם הפרקליטות, לפיה כבר בהודעתה הראשונה במאי 2008 על פתיחת החקירה בפרשה זו נאמר כי החקירה עוסקת בחשד לקבלת כספים שלא כדין. דובר המשרד משה כהן הוסיף כי במהלך הדיונים בבית המשפט המחוזי והעליון הדגיש פרקליט המדינה,

 משה לדור, כי אולמרט נחשד בשורה של עבירות, כששוחד היא רק אחת מהן.

 

עוד אומרים בפרקליטות כי לדור שם דגש במהלך הדיונים כי הסעיף העיקרי שבו חשוד אולמרט הוא דווקא הפרת האמונים. לכן, כשבית המשפט התיר את העדות המוקדמת של טלנסקי הוא הגדיר את החשדות כדלקמן: "חשדות לפיהם קיבל אולמרט מהעד כספים בהזדמנויות רבות שלא כדין". לכן, אומרים בפרקליטות, הטענה כאילו החלטות בית המשפט לאפשר גביית עדות מוקדמת, שנבעו כביכול מהחשד לעבירת שוחד, היא חסרת בסיס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טען מההתחלה. לדור
צילום: גיל יוחנן
מתרעם. אולמרט
צילום: טס שפלן / ג'יני
האיש והעדות. טלנסקי
צילום: דודי ועקנין
מומלצים