שתף קטע נבחר

בכירים בעבודה: אל לברק לבזבז הכבוד שנותר

המשמרת הצעירה דורשת שהיו"ר ברק יכריז בתוך 48 שעות כי הוא מוותר על המגעים עם נתניהו, או שיפעלו להדחתו

הרוחות במפלגת העבודה לנוכח רצונו של היושב ראש, אהוד ברק, להצטרף לממשלתו של בנימין נתניהו ממשיכות לסעור. אמש (יום ג') החליטו פעילי המשמרת הצעירה של המפלגה להציב לברק אולטימטום של 48 שעות. אם לא יכריז במהלכו כי הוא מפסיק את המגעים עם נתניהו, מאיימים הצעירים לפעול לכינוס מוסדות המפלגה כדי להדיח את ברק מתפקידו.

 

מבחינה טכנית ספק אם ניתן להדיח את ברק, אולם ניתן לקבוע מועד להתמודדות לראשות המפלגה, ובכך לאותת על הרצון להחליפו. בכירים במפלגת העבודה הביעו תמיכה בעמדת הצעירים ואמרו: "אנחנו נלחמים על כבודה של המפלגה ולא ניתן לברק לבזבז גם את השאריות האחרונות של הכבוד שעוד נותר לנו אחרי הבחירות. אסור למפלגה להיכנס לממשלה".

 

הבכירים ציינו כי האפשרות היחידה שבמסגרתה תוכל העבודה להצטרף לממשלה, היא אם זו תורכב מהליכוד, קדימה והעבודה. לקראת סוף השבוע צפויים גם ראשי הסניפים במפלגה לקיים כינוס יחד עם אנשי תנועת הקיבוצים -  שכבר קיבלה החלטה חד משמעית להישאר באופוזיציה - במטרה לאותת לברק כי השטח מתנגד להצטרפות לממשלה. חברי סניף רחובות כבר קיבלו החלטה כזו אמש.

 

חברי כנסת המתנגדים להצטרפות לממשלה אומרים כי לפי שעה הם לא מייצרים בפועל קבוצה שתפעל נגד ברק גם בסיעה וגם במפלגה ואולם אם ימשיך להתעקש על כניסה לממשלה, הרי שלא מן הנמנע כי תיווצר קבוצת לחץ כזו - שמשמעותה המעשית פילוג, וניתוק היחסים עם היושב ראש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק בישיבת הסיעה שלשום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים