שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אוניברסיטת ת"א: מחאה נגד סגירת בניינים בלילה
  בשל קיצוצים הוחלט לסגור בלילות את המעבדות וחדרי המחשבים בבנייני הפקולטות למתמטיקה ואומנות. הסטודנטים המוחים פרצו למשרדי הרקטור. סטודנט: אין לי מחשב, ההחלטה לסגור את הבניינים תפגע לי בציונים"

  סטודנטים מהפקולטות למתמטיקה ולאמנויות הפגינו בצהריים (יום ד') נגד החלטת אוניברסיטת תל-אביב לסגור בלילות את בנייני הפקולטות בשל קיצוצים.

   

  עד היום היו פתוחים מבנים אלה בלילות כדי לאפשר לסטודנטים להשתמש במעבדות ובחדרי המחשבים, כמו גם בחדרי עריכה והפקה. יש לציין כי הפעילות בפקולטות אלה בשעות הלילה לרוב עמוסת סטודנטים, ועל כן סגירתם פוגעת משמעותית גם בסטודנטים שאין להם מחשבים בבית והם נאלצים להשתמש במשאבי האוניברסיטה, כמו גם בסטודנטים לאמנות שלפעמים עובדים עד השעות המאוחרות של הלילה.

   

  לטענת ראשי אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב, זה צעד חד-צדדי שנעשה ללא שיתוף הסטודנטים, על כן הם יצאו להפגנה ופרצו לבניין המנהלה. במקביל, הצליחו הסטודנטים לנעול בשלשלאות את הכניסה לבניין המנהלה, תוך כדי שהם צועקים - "אם אתם סוגרים לנו את הבניינים, אנחנו נסגור לכם!".

   

  בהמשך הצליחו כמה מאות סטודנטים לפרוץ למשרדו של רקטור אוניברסיטת תל-אביב, פרופ' דני לויתן. הסטודנטים למשחק הגיעו לבושים בשחור כשמסכות על פניהם והם ניסו באמצעות הצגה להמחיש לו את מצוקת הסטודנטים.

   

  אחד הנפגעים מהגזרה החדשה הוא חגי הלמן, עתודאי שמתגורר במעונות וסטודנט למתמטיקה ומדעי המחשב. "אני נפגע כי אין לי מחשב בדירה ואין לי יכולת להשיג לעצמי את התוכנות לתרגילים שאני נדרש בקורסים. יש תרגילים שדורשים לילות שלמים כדי לפתור אותם. ההחלטה לסגור את הבניינים תפגע לי בציונים ברמה האקדמית, בהשכלה וביכולת שלי לשרת אחר כך בצבא, כי אני רוצה תפקיד משמעותי בצה"ל. המצב שבו אוניברסיטה לא נותנת משאבים בסיסיים לסטודנטים שלה, יוצר מצב שהיא סגורה לאנשים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך. זו אוניברסיטה לעשירים בלבד".

   

  יו"ר אגודת הסטודנטים, גיל גולדנברג, אמר: "לא ניתן יד למהלכים חד-צדדיים,
  שיפגעו בצורה אנושה באלפי סטודנטים. אנו קוראים לביטול הגזירה ובבחירת חלופות שלא יפגעו בנו. אם בכירי האוניברסיטה ינעלו את הבניינים הללו, אנחנו נמשיך לנעול את המשרדים שלהם".

   

  מאוניברסיטת תל-אביב נמסר בתגובה: "בגין מצוקה תקציבית נאלצה אוניברסיטת תל אביב לקצץ בשמירה בקמפוסים, ובכלל זה במדעים מדויקים ובאמנויות. חברי אגודת הסטודנטים שותפים למצוקה התקציבית של האוניברסיטה ויו"ר האגודה יושב כצופה בוועד המנהל של האוניברסיטה. הסטודנטים יודעים שההנהלה עושה ככל שניתן בתנאים הקיימים להיענות ולהטיב עם צרכי הסטודנטים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוניברסיטת תל-אביב. ארכיון
  צילום: שאול גולן
  מומלצים