שתף קטע נבחר

חוקר רוסי קובע: ארה"ב תתפרק תוך שנתיים

דיקאן בית הספר לדיפלומטים של משרד החוץ הרוסי גורס כי השנה יכריז נשיא ארה"ב ברק אובמה על משטר צבאי, ועד 2011 תתפצל המדינה לשישה אזורים אוטונומיים. התחזית מתבססת על דיווחים בעיתונים, כתבי עת ומקורות אחרים

אם תאמינו לאיגור פנרין - והקרמלין לא יתנגד אם תבחרו להאמין לו - אזי יש לצפות שנשיא ארצות הברית ברק אובמה יכריז על משטר צבאי עוד השנה, ותוך שנתיים צפויה המעצמה מספר אחת בעולם להתפצל לשש ישויות, ולפנות את הזירה לרוסיה וסין, המעצמות החדשות.

 

פנרין אולי נתפס כתמהוני - אך עובדה היא כי הוא מכהן כדיקאן בבית הספר לדיפלומטים של משרד החוץ במוסקבה, והוא מרואיין קבוע בערוצי הטלוויזיה הממשלתיים ברוסיה. הניבויים שלו, יש לומר, תואמים את הנרטיב האנטי-אמריקני של הקרמלין.

 

"יש סיכוי גבוה מאוד שארה"ב תתמוטט ותקרוס עד 2010", אמר אתמול (ג') פנרין בהרצאה שנשא בפני עשרות סטודנטים, מרצים ודיפלומטים באקדמיה. להרצאה הוזמנו גם נציגי התקשורת הזרה, בכלל זה כתב סוכנות הידיעות AP.

 

התחזיות שניבא פנרין - שכיהן בעברו כדובר סוכנות החלל הפדרלית של רוסיה, וקודם לכן היה חוקר בשורות הקג"ב - עולות בקנה אחד עם התפיסה השלילית של ארה"ב שבה מחזיק הקרמלין בשנים האחרונות, ובייחוד בשנים שכיהן ולדימיר פוטין כנשיא. פוטין, שהיום מכהן כראש ממשלת רוסיה, השווה בעבר את ארה"ב לרייך השלישי בגרמניה, ורואה בוושינגטון אחראית למשבר הכלכלי העולמי, שהנחית מכה קשה על הכלכלה הרוסית.

 

בהרצאתו, לא סיפק פנרין מקורות לתחזיתו השלילית - אך הביא מובאות מתוך עיתונים, כתבי-עת ומקורות פתוחים אחרים.

הוא גם ציין כי הוא מנבא זה עשור את קריסתה של המדינה העשירה בעולם. לדבריו, המשבר הכלכלי העמוק שבו שרויה ארה"ב, לצד "תופעות חברתיות ותרבותיות", אפשרו לו לשרטט מסגרת זמן ספציפית לקיצה של ארה"ב, כלומר היפרדותה לשישה אזורים אוטונומיים, ומעברה של אלסקה לריבונות רוסית.

 

כאשר התבקש דובר משרד החוץ הרוסי להגיב על תחזיותיו של פנרין, סירב לעשות כן, בתואנה שיש להגיש לו שאלות מראש ובכתב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משטר צבאי עוד השנה? אובמה
צילום: רויטרס
השווה לרייך השלישי. פוטין
צילום: רויטרס
מומלצים