שתף קטע נבחר

שוטר שפגע במחבל: יריתי 15 כדורים עד שנפל

דניאל האוסליך ואלדד בן-נון היו בניידת המשטרה, כשהבחינו בטרקטור שפוגע בשוטרים בכביש בגין בי-ם. הם הגיעו ראשונים לזירה ופתחו באש לעבר נהג הטרקטור. האוסליך: "מכיוון שאני די צלף פגעתי בו מיד"

"יצאנו מהניידת, חתרנו למגע. הגעתי עד שישה מטרים בערך מהטרקטור ויריתי בנהג דרך החלון מהצד שמאל, עד שהנהג נפל לכיוון הנגדי. ישר עברתי צד והבחנתי שהוא שוב מנסה להתרומם. יריתי בו עוד מספר כדורים עד שהוא הפסיק לזוז" - כך תיאר בצהריים (יום ה') שוטר במשטרת התיירות, אלדד בן-נון, את הרגעים הדרמטיים של הפגיעה במחבל, צעיר תושב מזרח ירושלים.

 

פיגוע דריסה בירושלים:

 

בפיגוע, שאירע בצומת שדרות בגין וגולומב, נפצעו שוטר ושוטרת באורח קל. שלוש תלמידות שהיו באוטובוס סמוך וראו את המתרחש, לקו בחרדה. אורה צדקה, בת 16 וחצי משכונת הולילנד בירושלים, היתה עדה לאירוע, וכשהיא בוכה ורועדת סיפרה ל-ynet על הרגעים הקשים: "ראינו ניידת וטרקטור שמתקרב אליה, חשבנו שזאת תאונה, ואז ראינו את הטרקטור הופך את הניידת באוויר. חשבנו שהוא בא להפוך אותנו. כולם התחילו לצרוח".

 

האוסליך היה בניידת יחד עם אלדד בן-נון, רכז במשטרת התיירות. השניים היו הראשונים להגיע לזירת האירוע. "הגענו לאזור מכביש גולומב, לפני שידענו שקורה משהו", הוא סיפר. "היבטתי לצד שמאל והבחנתי בטרקטור, כשהוא נוגח עם שיני הכף בניידת תנועה. מיד צעקתי לאלדד 'עצור, תראה מה קורה'. נהג הטרקטור ניתק טיפה מגע, ואז שוב ניסה להפוך את הניידת.

 

"אלדד בלם בצד ושנינו רצנו לשם. בדרך שלפתי את אקדחי, מכיוון שאני די צלף פגעתי בו מיד. לאחר מכן נסוגתי טיפה לאחור על מנת שלא להפריע לאלדד לירות. זה היה ברור מעל לכל ספק כי מדובר בפיגוע ולא בתאונת דרכים". 


הניידת בזירת האירוע (צילום: גיל יוחנן) 

 

באותו רגע יצאו השוטרים מהניידת, רצו למקום ופתחו באש לעבר המחבל. האוסליך מעיד כי ירה לעבר המחבל כ-15 קליעים בסך הכל. "המחבל לא הוציא הגה מפיו. הוא נראה בחור בן 35-40, די בריון. בתוך כך הגיעו עוד שני שוטרים בניידת, ואחד מהם - שהיה עם רובה M-16 - הבחין שהמחבל ממשיך לזוז וירה בו עוד שלושה כדורים. פה הסתיים הארוע".

  

השוטר בן-נון הוסיף כי מאוחר יותר הגיע גם נהג המונית. "תוך כדי האירוע ראיתי את נהג המונית מגיע מצד שמאל שלי. כאשר עברתי לצידו השני של הטרקטור, הוא עמד עם אקדח שלוף. ביקשתי ממנו שלא להתקדם על מנת שלא נהיה באותו קו ירי. אני לא יודע באיזה שלב הוא ירה".

 

לאחר המקרה התברר כי המחבל שנורה הוא צעיר תושב מזרח ירושלים. ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, דרש לזרז את הריסת בתי מחבלים המבצעים פיגועים בשטח ישראל.

 

"אני מצפה לשמוע את כל העולם מגנה את פיגועי הטרור בירושלים, שבאים לנסות ולפגוע בחוסנה של העיר ירושלים ובחפים מפשע. אני מצפה מהממשלה לפעול יחד עם עיריית ירושלים כדי להחמיר את הענישה נגד המפגעים. אנחנו צריכים לחזור לשגרה בירושלים בשביל להוכיח לטרוריסטים שזה לא יעזור להם", אמר.

 

"כולם עלו אחד על השני"

לפיגוע היו עדות תלמידות בית ספר הדתי לאמנויות בירושלים. "הלכתי עם כל השכבה שלי בבוקר לבית החולים הדסה עין כרם בשביל לשמח ילדים חולים, כשחזרנו עלינו על קו 19 שהתקרב לכיוון

שדרות בגין ועמדנו ברמזור. ואז ראינו את הכל קורה", סיפרה צדקה.

  

"ראינו את הטרקטור נוסע לנתיב השני וכולם חשבו שהוא בא להפוך אותנו. כל הילדים התחילו לצעוק והחלו לעלות אחד על השני בניסיון לרדת מהאוטובוס. אחרי שהצלחתי לרדת סוף סוף שמענו יריות והתחלנו לרוץ בכביש. חשבנו שיורים עלינו. מפה אני קצת מטושטשת וקצת לא זוכרת, רק זוכרת שפינו אותי לאוטובוס".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האוסליך (מימין) ובן נון
צילום: דודי ועקנין
שמשות הטרקטור שנפגעו
צילום: גיל יוחנן
הלם בזירת האירוע
צילום: רויטרס
מומלצים