שתף קטע נבחר

שאקיל: "ואן גאנדי הוא מאסטר הפאניקה"

הסנטר העצום של פיניקס נפל במשחק באורלנדו, לאחר מפגש עדין יחסית עם דווייט הווארד. המאמן המקומי תהה: "הוא יוצא נגד זה ונוהג כך בעצמו", שאק: "הוא יאכזב את קבוצתו"

זה התחיל במקרה כמעט זניח על המגרש באורלנדו, לשם הגיעו הפיניקס סאנס. במהלך המשחק נדרש שאקיל או'ניל לשמור על סנטר המגי'ק, דווייט הווארד. כשהבין שלא יצליח לבלום את הכוכב המקומי, ניסה לסחוט עבירת תוקף ונפל על הריצפה באופן וולנטרי. השופטים לא השתכנעו ואיפשרו להווארד להטביע בדרך לניצחון 99:111.

 

השופטים כאמור התעלמו, אולם מאמן המג'יק סטן ואן גאנדי, התקשה לעכל את המראה של הענק מנסה לזייף עבירת תוקף - 'פלופינג' קוראים לזה מאנגלית (flopping). "הייתי בהלם, ברצינות", אמר בסיום. "אני הייתי בהלם ומאוכזב בגלל שהוא יודע איך זה. אתה יודע, בוא נתייצב אחד מול השני ונשחק כמו גברים, ואני חושב שהבחור שלנו עשה זאת".


סטן ואן גאנדי. תהיות על ה'פלופינג' (AP)

 

"זה לא קורה הרבה שאני אעקוץ את שאק, כי הוא בחור גדול והוא שיחק בשבילי ועזר לי לנצח בהרבה משחקים. אבל הוא תמיד מדבר על שחקנים שנוטים ל'פלופינג'. רק איש גדול אחד ניסה לנהוג כך הלילה. הוא ניסה. אז תשאלו אותו על כך. אמרתי לו משהו בצדי המגרש. אמרתי לו 'בואנה, כל התלונות שלך על ה'פלופינג' ואתה מנסה לסחוט אחד'".

 

דבריו של ואן גאנדי, שאימן את שאק במיאמי היט, לא נשארו ללא תגובה. הסנטר העצום לא הבליג ויצא במתקפה על המאמן. "לא אתן לאף אחד לעקוץ אותי", אמר. "הוא כלום בשבילי. אם הוא חושב שהוא יכול לאלתר מסיבת עיתונאים ולעקוץ אותי מבלי שאני אגיב, הוא יקבל משהו אחר. ניסיתי לסחוט עבירת תוקף. החוקים אומרים שכשמישהו נכנס לך בחזה ואתה נופל, זה עבירת תוקף. זה כל מה שניסיתי לעשות. נפלתי, לא התלוננתי".

 

או'ניל המשיך בפרשנותו לגבי התופעה. "פלופינג זה אם אתה משחק כך לכל אורך הקריירה. ניסיתי להשיג עבירת תוקף, ניסיתי להשיג שריקה. כן, זה כנראה היה פלופ, אבל פלופים זה רע. פלופים זה הדרך לתאר את דרך האימון שלו. אני יודע בוודאות שהוא מאסטר הפניקה וברגע שיגיע הזמן לקבוצה שלו להתחיל את הפלייאוף ולעשות דברים מסויימים, הוא יאכזב את השחקנים בגלל הפניקה שלו. הייתי שם בעבר. שיחקתי עבורו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים