שתף קטע נבחר

מקורבי נתניהו: הממשלה תושבע בתוך שבועיים

גורמים המקורבים למשא ומתן הקואליציוני ציינו כי יו"ר הליכוד יחלק קודם את התיקים למפלגות שיקחו חלק בקואליציה, ורק אחר כך יחלק את התיקים בקרב חברי מפלגתו

ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, מתכוון להשביע את ממשלתו החדשה בשבוע השלישי של מרס - כך אמרו אחר הצהריים (יום ו') גורמים המקורבים לנתניהו. יו"ר הליכוד אמר בשיחות סגורות כי עד סוף השבוע הבא תסתיים מלאכת הרכבת הממשלה, וכל התיקים יחולקו בין השותפות הקואליציוניות.

 

גורמים המקורבים למשא ומתן הקואליציוני ציינו כי נתניהו יחלק קודם את התיקים למפלגות שיקחו חלק בקואליציה, ורק אחר כך יחלק את התיקים בקרב חברי מפלגתו.

 

בלשכתו של נתניהו הכחישו אחר הצהריים פרסומים לפיהם סיכמו אמש יו"ר הליכוד ויו"ר ישראל ביתנו,

אביגדור ליברמן, על חלוקת התיקים, ובהם גם תיקי החוץ והמשפטים. ההערכה בליכוד היא כי תיק החוץ יועבר לליברמן כפי שהוא דורש, אולם היעות לגבי תיק המשפטים חלוקות, ויש המעריכים כי נתניהו יעדיף לשמור את התיק בליכוד.

 

בפגישתם אמש דנו נתניהו וליברמן במשך יותר משעתיים בארבע עיניים בנושאי ביטחון וכלכלה ובצורך להעביר תקציב לשנים 2009-2010. השניים דנו בנושאים המהותיים של המשא ומתן וקיימו הערכת מצב לגבי ההתקדמות. בתום הפגישה אמרו כי יש הסכמות לגבי כמה נושאים, והוחלט להמשיך לדון בהם.

 

בסביבתם של נתניהו וליברמן שמרו במהלך אתמול על חשאיות סביב שעת הפגישה והמיקום שבה תיערך, אך ל-ynet נודע כי השניים נפגשו בלשכתו של נתניהו בכנסת. עד כדי כך ניסו נתניהו וליברמן לשמור על חשאיות, עד שאף אחד מלבדם שניהם, מאבטחיהם ונהגיהם לא הוזמן לכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. תיקים לחבריו - בסוף
צילום: AFP
מומלצים