שתף קטע נבחר
צילום: index open, liquidlibrary

כל משפחה צריכה חבר עם זנב

החתולים דמבו וג'ולי איבדו את מאור עיניהם ומצאו אהבה; יוגי שרד את מחלת הכלבלבת וחיכה שבעה חודשים לבית; גינס הכלב הזעיר מעיר את בעליו עם חיוך ; פו הלבן זוכה להערצה ברחובות ת"א ורוזי הכלבה בת השבע זכתה לפרק ב' מוצלח; חמישה סיפורים מרגשים של משפחות שאימצו חבר חדש עם זנב

דמבו וג'ולי רואים אהבה יוגי קופץ עם המשפחה פו טורבו ברחבי תל-אביב גינס משדרג את הבוקר 
רוז מכשכשת עם כולם 

 


פורסם לראשונה 11/03/2009 17:32

 

דמבו וג'ולי רואים אהבה
צמד גורי חתולים עיוורים, דמבו, חתול שחור וחולה באיידס חתולים וג'ולי, נקבה אפורה ומנומרת, נלחמו על חייהם וקיוו לנס גדול במיוחד בחג החנוכה בשנה שעברה. "דמבו סבל מגידולים בעיניים בגיל חודש וחצי, אך למרות המאמצים הרפואיים, הוא איבד את ראייתו ונאלצנו להסיר את עיניו בניתוח", מגלה עדי אלגרט, מתנדבת בעמותת "צער בעלי חיים רמת-גן". "הוא שהה בביתי באופן זמני בין הטיפולים והאשפוזים הרבים עד שהבריא".

 

חיות מחמד נטושות הסובלות מעיוורון אינן בעלות סיכויי אימוץ גבוהים, אך דווקא המגבלה הפיזית, היוותה את הגורם העיקרי של לירון נגר-פייביש ועידן ישראל-פייביש המתגוררים בבני עי"ש, לאמץ את שני החתולים העיוורים. " לנגד עינינו עמדה הנכונות לתת חום מכל הלב מבלי לקבל דבר בתמורה. הרצון העז להעניק אהבה, שאינה תלויה בדבר", הם אומרים. "בחרנו דווקא בחתולים עיוורים על מנת להכניס אור אל חייהם השרויים באפילה מתמדת".

 


 


מחכה לאימוץ

 

לירון ועידן, מצהירים על עצמם כצמחוניים אוהבי חיות, המטפלים בחתולי רחוב באזור מגוריהם ובעלי עבר עשיר בגידול של כלבים וחתולים. "אם כל אדם, בנוסף על דאגותיו היומיומיות, היה מאמץ אל לבו בעל חיים נזקק הנמצא בסביבתו - העולם שבו אנו חיים היה נראה טוב הרבה".

 

ג'ולי ודמבו התאקלמו לאחר כחודשיים בביתם המוגן. "לאחר האימוץ הם היו מפוחדים ולקח זמן עד שהם הכירו את הסביבה החדשה. היום הם כבר משחקים במרץ זה עם זו, מנהלים קרבות שעשוע ומבלים יחד על הספה", מציינים לירון ועידן.

 


 

לדבריהם, דמבו התגלה כחתול הדברן בחבורה וג'ולי מחפשת תשומת לב תמידית. "בתום יום עבודה, אנחנו משתוקקים לשוב הביתה ולראותם. הקשר שלנו איתם הוא בעיקר בעזרת ליטופים, משחקים ודיבורים. הם כמו הילדים שלנו שזקוקים לטיפול ומסבים לנו אושר רב".

 

  • חתולים וכלבים מחכים לאימוץ בבית המחסה של עמותת "צער בעלי חיים - רמת-גן". רחוב חפץ חיים 4, ת"א, בשכונת נחלת יצחק (מאחורי מגדלי ת"א). ליצירת קשר: 03-6967394, לאתר העמותה

 

חזור למעלה
יוגי קופץ עם המשפחה

לכלב יוגי בן השנה לא היו חיים קלים. כשהיה גור הצליח להתגבר על מחלת הכלבלבת, אך זו הותירה בו שרידים לא קלים. "יש לו רעידות בלתי רצוניות באחת מרגליו, דבר שגורם לכל גופו לקפוץ ולרעוד", אומרת שני וזה, מתנדבת בעמותת "גלבוע אוהבת חיות". "בהחלט מדובר באימוץ לא שגרתי ולאחר שבעה חודשים בהם שהה אצלנו, רבים מהמבקרים נרתעו מלאמצו בעקבות הרעידות".

 


 

יוגי, שכונה בעבר סיזר, פורסם במדור האימוץ "בואו הביתה" ב-ynet וכנראה שהפגם הפיזי הקל לא הפריע למשפחת אפיק לאמץ אותו לביתה ולליבה לפני כחודשיים וחצי.

 

"מאז ומתמיד גדלנו עם חיות מחמד וכשראינו את יוגי, גילינו כלב מקסים עם נשמה ענקית", מספרת אם המשפחה, טל אפיק.

 


 

מאז שיוגי אומץ, הבנות בבית אוהבת לשחק, לטייל ולהשתולל איתו. "הוא כלב מתפנק, רגיש מאוד לצרכי בני המשפחה ובעיקר לילדות. זה תענוג שהצטרף אלינו בן בית אהוב".

 

  • "גלבוע אוהבת חיות" - עמותה להצלת כלבים וחתולים באזור הצפון, פועלת למציאת בתים מאמצים לבעלי-חיים נטושים. לפרטים התקשרו: 050-6539439 

 

חזור למעלה
פו טורבו ברחבי תל-אביב

פו הלבנבן בן השנתיים וחצי, המתין לבית בעמותת "הרצליה אוהבת חיות". למרבה המזל, אלון דוידוב, עורך דין פלילי מתל-אביב, החליט לאמץ את כלב.

 

"עשיתי הסבה מחתולה שמנה וישנונית שהיתה לי לפניו, לכלב היפר-טורבו", מספר דויבוב. "מאז ומתמיד הייתי מחובר לבעלי חיים ולדעתי, החיים אינם שלמים בלי קשר הדוק לחיות. לגלות את עולמן, זה כמו להיחשף לחיים מכוכב אחר".

 


מחכה לאימוץ

 

דוידוב אימץ את פו לחיקו ביום העצמאות בשנה שעברה והוא מודה כי מדובר ב"כלב שעושה הרבה שטויות, שמשחק עם החברים שלו בגינת הכלבים תופסת ומחבואים", הוא מסביר ומציין כי הכלב זוכה להתעניינות רבה ברחוב בקרב עוברים ושבים. "כשהוא מוציא את הראש מחלון הרכב, הוא זוכה לנפנופי שלום והתפעלויות מאנשים", מסכם דוידוב.

 


 

"בזכותו, יש לי סדר יום מוגדר וגם משמעת ספורט. אין חוכמות איתו, כלב צריך טיולים קבועים. מאז שאימצתי אותו אני רק מסתכל עליו וצוחק מההתנהגות האנושית שלו והסקרנות שלו לכל דבר".

 

  • בעמותת "הרצליה אוהבת חיות", הפועלת בכלבייה העירונית של הרצליה הממוקמת במחלף הסירה, מחכים לכם כלבים מחוסנים, מסורסים/מעוקרים ומטופלים. שעות פעילות: מדי שישי בין 14:00- 16:00, לפרטים התקשרו 054-4497795.

 

חזור למעלה
גינס משדרג את הבוקר

החיים של הכלב גינס השתנו לטובה לפני שישה חודשים, לאחר שהמתין זמן רב לאימוץ בכלביית עמותת "צער בעלי חיים" בבאר-שבע. בן לוין וירדן כץ, תושבי העיר החליטו לאמץ אותו לביתם. "אנחנו אוהבים מאוד חיות ורצינו להוסיף עוד חום ואהבה לבית. שנינו גידלנו חיות מחמד בנפרד, אך זו הפעם הראשונה שיש לנו כלב משותף", הם אומרים.

 


 

 

מאז שגינס נכנס לחייהם בסערה, הם מציינים כי מדובר בכלב שובב במיוחד. "הוא אוהב לשחק בכל רגע, אוהב את כולם ובעיקר מבקש אהבה, מגע וליטופים", מספרים בני הזוג ומציינים באושר כי גינס מגלה כושר למידה מהיר וכבר יודע שלא לרוץ לכביש, גם כשהוא קשור ברצועה.

 


 

הוא זכה גם למקום של כבוד במיטה של השניים וישן איתם בכל לילה. "גינס מחכה בסבלנות שנקום בבוקר ורק לאחר שאנחנו פותחים את העיניים, הוא מברך אותנו בליקוקים רבים, כך שכל בוקר מתחיל בזכותו בכיף גדול, צחוק והמון אושר. אנחנו פשוט לא יכולים לדמיין את החיים בלעדיו".

 

  • עמותת "צער בעלי חיים ב"ש" מעניקה בית חם וטיפולים רפואיים לכלבים וחתולים. כתובת: הצורף 7, שכונה ג', בסמוך לבנייני "הוט", באר שבע. שעות פעילות: א'-ה' –8:30-15:30, שישי וערבי חג, 8:30-13:30. שבתות וחגים 9:00-14:30. למידע נוסף: 08-6281808 או לאימוץ בע"ח - 054-7505780 (מירי) 

 

חזור למעלה
רוז מכשכשת עם כולם

מרבית האנשים מעדיפים לאמץ גורים מתקתקים בכלביות מאשר להתמודד עם כלב מבוגר ובשל. מיכל ושחף מרעננה, החליטו להעניק הזדמנות לחיים חדשים לרוזי, כלבה מקסימה בת שבע, שננטשה וחיכתה לבית חדש בכלבייה העירונית בתל-אביב.

 

 

"כלבים מבוגרים נראים לעיתים פחות מושכים את העין ופחות מבדרים או חמודים, אך אני לא חושבת שכלב נועד לבדר אותנו, אלא מרגישה שיש להעניק לו בית וחם אוהב, לא משנה מה גילו", אומרת מיכל.
 
מאחר ושני בני הזוג מתגוררים בדירה לא גדולה, הם חיפשו מלכתחילה כלב מבוגר ופחות אנרגטי. "ידענו גם שכלבים מבוגרים נותרים לעיתים קרובות מדי בכלביות ונידונים לחיים של אומללות ובדידות. רצינו לשנות לרוזי את הגורל המר".
 

מחכה לאימוץ

 

לדברי השניים, מאז שהגברת השעירה הגיעה לביתם הקשר החדש מוצלח ביותר. "היא הוסיפה לחיים שלנו אהבה רבה. רוזי רגועה מאוד, ממעטת לנבוח ומגיבה בקול רק כשהיא רואה חתולים ברחוב", מסכמת מיכל. "היא נאמנה, צייתנית וכשהיא מכשכשת בזנבה מרוב אושר, זה שווה הכל".
 
  • "כלבייה עירונית תל-אביב" - בלב העיר ת"א נמצאת הכלבייה העירונית המטפלת בעשרות כלבים הממתינים לבית חם. כתובת: רחוב ש"י עגנון 1, פינת אבן גבירול ליד מתחם רידינג, ת"א. ליצירת קשר בדוא"ל או בטלפון: 054-7204228

 


 
  • רוצים לספר על הכלב או החתול שלכם? כתבו לנו לדוא"ל
  • חולמים לאמץ כלב או חתול? היכנסו למדור האימוץ השבועי "בואו הביתה"

 

חזור למעלה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משפחת אפיק מבלה עם יוגי
רוזי המבוגרת אצל מיכל ושחף מרעננה
גינס עם בן וירדן מבאר שבע
ג'ולי החתולה העיוורת
גינס זומם מזימות
דמבו מקשיב לטלוויזיה
יוגי מבלה עם בנות משפחת אפיק
מומלצים