שתף קטע נבחר

ישי על שליט: כנראה הממשלה הבאה תחזיר אותו

יו"ר ש"ס אמר לפני ישיבת הממשלה כי לדעתו המחאה של הוריו של שליט לא מעלה את המחיר להחזרתו: "ההפגנה חשובה כי היא מקלה על המשפחה". השרה תמיר: "ייתכן שההפגנות מעלות את תג המחיר - אבל אין ברירה"

בזמן שהוריו של החייל החטוף, גלעד שליט, הגיעו לאוהל המחאה מול מעון ראש-הממשלה בירושלים, התייחסו הבוקר (יום א') כמה שרים לעניין לפני ישיבת הממשלה השבועית. לא כולם הסכימו כי ההפגנה תסייע - אך רבים היו מאוחדים בדעה שישראל תצטרך לשלם מחיר כבד השחרור.

 

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, אמר: "אני לא חושב שמחאת הוריו של שליט מעלה את המחיר להחזרתו. ההפגנה חשובה כי היא מקלה על המשפחה. לא שלא נעשו מאמצים על ידי ממשלת אולמרט, אבל כנראה שהממשלה הבאה היא שתחזיר אותו. זה שהוא לא פה, זה אומר שלא נעשה די. ישראל תהיה מוכנה לשלם מחיר כבד כדי שגלעד יחזור הביתה".

 

מנגד אמרה שרת החינוך, יולי תמיר, כי לדעתה ההפגנות עשויות להעלות את המחיר. "ייתכן שההפגנות למען שחרורו של גלעד, ובראשן המחאה של הוריו, מעלות את תג המחיר - אבל אין ברירה. חייבים לפעול להחזרתו".

 

חברה למפלגה, השר בנימין בן-אליעזר, אמר לפני כניסתו לישיבה: "הממשלה הזו חייבת לשים לה ליעד להחזיר את גלעד שליט. ביקשתי בקבינט לדעת מדוע לא שמו רשימת אסירים על השולחן. גם היום אני קורא לממשלה לשים רשימה כזאת על השולחן. עד היום לא התקיים דיון בעניין זה".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 987 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. לא נעשה די
צילום: גיל יוחנן
תמיר. חייבים לפעול להחזרתו
צילום: יותם פרום
מומלצים