שתף קטע נבחר

גרמניה: לשלוח SMS ולהרוג טורקי

אזרח גרמניה שלח הודעת SMS המונית, שבישרה לכל מי שפתח אותה כי הוא "הרג טורקי". בית המשפט לא חשב שזה מצחיק, וקנס אותו ב-1,800 אירו

בית משפט בגרמניה קנס אזרח בסכום של 1,800 אירו, על כך ששלח הודעת SMS בהיסח הדעת, שהודיעה למי שקיבל אותה שעל ידי פתיחת ההודעה הוא הרג טורקי, כך מסר עורך דינו של הנאשם.

 

זמן קצר לפני שליחת ההודעה, נבחרת גרמניה הביסה את נבחרת טורקיה בטורניר כדורגל, מה שדחף את האזרח, בן 28, לשלוח לחבריו הודעת טקסט שנוסחה, בתרגום לעברית, "אם פתחת את הודעה זו - הרגת טורקי". מי שקיבלו את ההודעה התבקשו גם להעביר אותה לנמענים נוספים, כדי "לנקות" את הטורניר.

 

ההודעה הגזענית הגיעה לידיעת המשטרה בטעות, לאחר שהמכשיר הסלולרי של אחד מהנמענים הוחרם על ידה תוך כדי חיפוש בביתו בעקבות חשד על עבירה אחרת. השוטרים חיפשו מידע בסלולרי, מצאו את הודעת ה-SMS ומיהרו להתחקות אחר השולח. בית המשפט האשים את האזרח בגזענות, עבירה שבגרמניה ניתן להטיל בגינה עונש מאסר, אך בערעור מאוחר יותר הסכים בית המשפט להמיר את האישום בקנס כספי.

 

"מדובר בסיפור כמעט קומי", אמר עורך דינו של הנאשם, "הלקוח שלי הוא אדם בעל מצפון, וגיסו הוא טורקי". כיום, כשלושה אחוזים מאוכלוסיית גרמניה הם טורקים.

 

(רויטרס)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אוהד כדורגל טורקי: נפגע SMS?
צילום: רויטרס
מומלצים