שתף קטע נבחר

נתניהו לבכירי הליכוד: אתם לא חייבים להיות שרים

רה"מ המיועד "עקץ" את חבריו לסיעה ואמר: "מי שחושב שתפקידים סביב שולחן הממשלה אינם ראויים, אינו חייב לשמש בהם". גם בבית היהודי לא מרוצים מהיחס של נתניהו

אחרי שהתקפל במשא ומתן הקואליציוני מול ישראל ביתנו וש"ס ולאחר שהסכים כמעט לכל הדרישות, יוצא ראש הממשלה המיועד לקרב בביתו הפוליטי הפרטי. בנימין נתניהו "עקץ" בצהריים (יום א') את בכירי הליכוד, ובראשם סילבן שלום, המתלוננים כי לא נותרו "תיקים טובים" עבור אנשי המפלגה, ואמר כי אין חובה לשבת סביב שולחן הממשלה.

 

בפתח פגישה עם צוות מאה הימים של הליכוד בכנסת, אמר ראש הממשלה המיועד: "מי שתהיה לו בעיה עם התיק שיוצע לו אינו חייב לקבל אותו. אני חושב שמי שתהיה לו בעיה עם סוג התפקידים המוצע, לדעתי שפע לליכוד, איננו חייב לקבל אותם. לא שמים אקדח לרקה של אף אחד. מי שחושב שתפקידים סביב שולחן הממשלה אינם ראויים, בוודאי אינו חייב לשמש בהם".

 

בהתייחס למשימות העומדות בפני ממשלתו אמר נתניהו, כי שני האתגרים הגדולים ביותר במאה הימים הראשונים לכהונת הממשלה יהיו טיפול בטרור, וטיפול במשבר הכלכלי. "המשק נכנס למשבר עולמי גדול מאוד", אמר ראש הממשלה המיועד.

 

"אנחנו נצטרך לצמצם ככל שאפשר את גל הפיטורים ולבלום אותו ולהפוך אותו לגל של תעסוקה על ידי החזרת הצמיחה. אין באפשרותנו למנוע פיטורים של כל עובד או למנוע סגירת כל מפעל. ייקח לנו זמן, נצטרך בתקופה הראשונה של הממשלה להעביר גם תקציב וגם תוכנית כלכלית. במאה הימים הראשונים של הממשלה נצטרך לקבל החלטות בענייני ביטחון וכלכלה, אלה אתגרים עצומים בצד רפורמות חשובות בתחום החינוך והביטחון האישי".

 

בתוך כך, אחרי שראשי האיחוד הלאומי החלו לאיים כי לא יצטרפו לממשלה של נתניהו, החלו גם ראשי מפלגת הבית היהודי לאותת כי הם לא מרוצים מהיחס של נתניהו כלפיהם. סיעת הבית היהודי תכונס מחר לישיבה דחופה, כדי לדון בהמשך המשא ומתן הקואליציוני עם הליכוד. בבית היהודי הביעו היום מורת רוח מהתנהלות הליכוד במשא ומתן סביב חלוקת התיקים בממשלה.

 

לדברי גורמים בבית היהודי, "אם הם חושבים בליכוד שנסתפק בשאריות ובמחיר זניח, הם טועים. בלי נאמנות, אין שותפות. המטרה שלנו היא לקדם את השקפת העולם שלנו, ואנחנו רוצים להיות שותפים בממשלה - אך אם לא יהיו הגונים איתנו, לא נהיה שם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירצו - יקבלו. לא ירצו - לא יקבלו
צילום: ירון ברנר
מומלצים