שתף קטע נבחר

שדולת הנשים: הצדק יצא לאור, באיחור רב

מנהיגות ארגוני הנשים מביעות סיפוק רב מההחלטה שנודעה ביום האשה, להאשים את קצב באונס, אבל לא נחות על זרי הדפנה: "נמשיך להיאבק עד להכרעת צדק בבית המשפט"

ארגוני הנשים לא יכלו לקבל מתנה מוצלחת יותר ליום האשה הבינלאומי. בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להעמיד לדין את נשיא המדינה לשעבר משה קצב על עבירות אונס ומעשה מגונה בכוח, מגיבים בארגונים בסיפוק רב.

 

"ליווינו את א' ממשרד התיירות כמעט מההתחלה. היא תמיד רצתה להשמיע את האמת שלה בבית משפט ולא יכלה לעשות זאת - ועכשיו היא תוכל", אמרה ל-ynet נורית צור, מנכ"לית שדולת הנשים. "אנחנו מאוד שמחות על ההחלטה הזו, ומלכתחילה רצינו שבית המשפט יכריע ויוציא את הצדק לאור. רק חבל שזה לקח כל כך הרבה זמן".

 

"אנו שמחות שלאחר מאבק אינטנסיבי שנמשך שנתיים, ולצערנו נסחב שלא לצורך על חשבון עינוי הדין של הנפגעות, הגענו ליום בו מזוז הכריע לטובתן", הוסיפה דורית אברמוביץ', שריכזה קמפיין של כ-20 ארגוני נשים למען העמדה לדין של קצב. "הצדק המשפטי והחברתי עבור נשים שנפגעו

 הוכרע על ידי מזוז, ובאמצעות ההחלטה הזו ניתן תוקף לאמירה שלנו כי עבריינות המין מתחילה מלמעלה אצל הבכירים. אנו בארגוני הנשים מבטיחות כי נמשיך להיאבק עד שבית המשפט יכריע הכרעת צדק".

 

יו"ר נעמ"ת, עו"ד טליה לבני, בירכה גם היא על ההחלטה: "ההחלטה שהתקבלה ביום האשה שולחת מסר לבעלי השררה, שיידעו כי לא יוכלו להיחלץ ממעשי ניצול העובדות תחתם מבלי לעמוד לדין".

 

"זו החלטה אמיצה, ומאוד סמלי שזה הגיע דווקא ביום האישה הבינלאומי", סיכמה מיכל רוזין, מנכ"לית איגוד המרכזים לנפגעות תקיפה מינית. "אנחנו באיגוד מברכות על האומץ. מן הראוי שבית המשפט יכריע וישמע את הנפגעות. הגיע הזמן שעינוי הדין של הנפגעות ייגמר. כל הציבור רוצה לגמור עם העינוי הזה. אין לי ספק בכלל שלאחר שהשופטים ישמעו את העדויות של הנפגעות, ובהן הסיפור החוזר של עבריין המין הסדרתי משה קצב, שהתנהג באותה דרך כלפי נשים שונות שלא הכירו כלל, הם יכריעו על אשמתו. הרי כל אחת מאותן נשים מספרת את אותו סיפור, ולכן אין לי ספק שבית המשפט יכריע שהוא אשם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל פרץ
צור. "חבל שזה לקח כל כך הרבה זמן"
צילום: ישראל פרץ
אברמוביץ'. "עבריינות המין מתחילה מלמעלה"
רוזין. "החלטה אמיצה"
צילום: יורם רשף
מומלצים