שתף קטע נבחר

בכיר בליכוד: לחץ על ליברמן בנושא התיקים

"הסיפור עוד לא נגמר", מדגיש הבכיר בליכוד שעוד מקווה לוויתור - אם לא בתיק המשפטים, אז בביטחון הפנים. במקביל ללחץ שמפעיל סילבן שלום, בליכוד יש גם מי שמגבה את נתניהו: "לא הייתה לו ברירה. התסיסה תדעך"

על אף מה שנראה כהתקדמות משמעותית במגעים להרכבת הקואליציה, ולמרות ההתקפלות הכמעט מוחלטת של ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, בפני אביגדור ליברמן - ההסכם הקואליציוני בין שתי המפלגות עדיין לא נחתם. גורמים בכירים בליכוד המעורים במתרחש במשא ומתן, אמרו אמש (יום א') ל-ynet כי הלחץ על ליברמן נמשך.

 

"רוב הדברים איתם סגורים, אבל אין הסכם משום שממשיכים לדון איתם בנושאים הרגישים של התיקים", הדגישו הבכירים.

 "קיים מאבק על תיק המשפטים, אולם גם ויתור על התיק לביטחון פנים יכול היה לעזור".

 

הגורמים ציינו כי ליברמן מתעקש שתיק המשפטים יופקד בידי פרופ' דניאל פרידמן, שר המשפטים הנוכחי, וקשה לראות אותו מוותר על דרישתו זו. "אנחנו לא מזהים כרגע סדק בעמדת ליברמן בנוגע למשפטים. הם רצו את תיק התמ"ת, ואת תיק התקשורת, ובסוף סוכם שהם יקבלו את התיירות ואת התשתיות. הסיפור עדיין לא נגמר".

 

אין חיים קלים

צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל ישראל ביתנו נפגשו אתמול בכפר המכביה, ובארבעה מתוך חמשת הסעיפים שהציגה ישראל ביתנו בפני הליכוד - הושגו סיכומים. בנושא ברית הזוגיות עדיין יש מחלוקות, אולם בליכוד מאמינים כי "אם הנושאים האחרים היו נפתרים, אפשר היה לחתום על הסכם קואליציוני במהרה, וזה היה מזיז את כל העסק עם שאר המפלגות קדימה".

 

בתוך כך, בליכוד סוערות הרוחות, ובכירים במפלגה מתחו ביקורת חריפה על נתניהו ועל התנהלותו במשא ומתן הקואליציוני. הם זועמים על כך שנתניהו הסכים לוותר על תיקים יוקרתיים בממשלה עבור ישראל ביתנו וש"ס. סילבן שלום, שדרש את תיק החוץ, כינס אמש כשלוש מאות פעילים בביתו ברמת-גן, כדי לאותת לנתניהו שאינו מתכוון "לעשות לו חיים קלים" במפלגה.

 

בכירים אחרים, המקורבים לנתניהו, דווקא הגנו על ראש הממשלה המיועד ואמרו כי "לנוכח המציאות הפוליטית שנוצרה אחרי הבחירות, לא הייתה לנתניהו ברירה. מבלי להתייחס למה שהוא הבטיח ולמה שהוא התחייב - הוא היה חייב לשחק את המשחק הפוליטי כדי לזכות בתמיכת ש"ס וישראל ביתנו אצל הנשיא. הליכוד עדיין מחזיק בידיו את האוצר, את הביטחון, את החינוך, את התחבורה ותיקים נוספים. צריך להסתכל על הכל בפרופורציה". מקורביו של נתניהו העריכו כי "התסיסה בליכוד תדעך בעתיד הקרוב, ובמבחן התוצאה - נתניהו יהיה ראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. יוותר?
צילום: דודי ועקנין
נתניהו. מאבק פנימי
צילום: גיל יוחנן
שלום. כנס תומכים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים