שתף קטע נבחר

נועם שליט: הציבור תומך בשחרור גלעד - ומיד

מאות בני-אדם הגיעו גם היום לאוהל המחאה של משפחת שליט בירושלים. האב נועם אמר ל-ynet: "הדעה של הציבור פשוט הפוכה מהדעה שאנחנו שומעים מהממשלה ומהחלונות הגבוהים". לדבריו, עליזה אולמרט הזמינה אותו לבית רה"מ

היום השני להפגנת המשפחה והחברים. נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד, מעודד מהתמיכה הרבה שהוא מקבל באוהל המחאה שהוקם מול מעון ראש הממשלה בירושלים. ל-ynet הוא אמר בצהריים (יום ב'): "אנחנו כאן כדי להביא את הדברים למבחן הציבור, לראות אם הוא תומך בשחרורו של גלעד, למרות מה שאנחנו שומעים מצד גורמים אחרים. יש הוכחה שהציבור תומך בשחרורו של גלעד - ומיד".  

 

מאות אזרחים המשיכו גם היום להגיע לאוהל המחאה. חלקם הביאו עימם משלוחי מנות ומכתבים, אלבומי ציורים שהכינו ילדים ואחרים ביקשו ללחוץ את ידו של נועם שליט,

 לומר מילת חיזוק או לרשום פתק ולהשאירו במקום. האהדה הציבורית העצומה שלה זוכה המשפחה מחממת את ליבו של שליט. אשה מבוגרת הגיעה עם עוגת תפוזים שאפתה בעצמה כדי "להמתיק את השהייה במקום".

 

"הדעה של הציבור פשוט הפוכה מהדעה שאנחנו שומעים מהממשלה ומהחלונות הגבוהים, שחושבים שהמדינה תתמוטט לנוכח המחיר שנידרש לשלם", אמר אביו של גלעד. "הציבור לא חושב ככה, אני שומע את זה מכל האנשים שעוברים פה".


נועם שליט באוהל המחאה בירושלים (צילום: אחיה ראב"ד)

 

לדבריו, על אף שלהקמת האוהל והמחאה החדשה לא התקבלה עדיין תגובה מראש הממשלה או מהשרים, הרי שרעיית ראש הממשלה, עליזה אולמרט,

הזמינה את בני המשפחה - לדבריהם - לבקר בביתם אחר הצהריים. "אנחנו ניעתר להזמנה כמובן, אבל אני לא יודע אם יש לה מה לומר או לחדש לנו", אמר שליט. הוריו של גלעד קיבלו גם הזמנה להגיע לבית הנשיא.

 

בהתייחסו לפגישת המתווך, עופר דקל אתמול בקהיר, אמר שליט כי הוא אינו יודע במה עסקה הפגישה או אם הושגה בה התקדמות: "דיברתי עם דקל בפעם האחרונה ביום שישי ולא שמעתי ממנו שיש התקדמות כלשהי. מחכים, מקווים, בודקים. זו רמת הדברים כרגע". שליט אמר עוד כי לא קיבל כל עדכון על דבר הקלטת שלכאורה קיבל סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, בביקורו ברצועת עזה. לדבריו, גם הגורמים הצרפתים המטפלים בפרשה לא שמעו על כך.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 988 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט. יש תמיכה
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים