שתף קטע נבחר

משרד המשפטים: מקורבי קצב מטעים את הציבור

בעקבות ההודעה על האשמת הנשיא לשעבר באונס, יצאו מקורביו בהתקפה על היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה. במשרד המשפטים יצאו להגנתם והדובר טען: אין שחר לטענות הכזב, לא ניגרר להשמצות

אחרי שמקורבי הנשיא לשעבר, משה קצב, תקפו את בכירי משרד המשפטים, פרסמו הערב (יום ב') אנשיו הודעה מיוחדת, ובה הבהירו כי הם דוחים התבטאויות מצד "גורמים מטעם", הנושאות אופי מכפיש ובלתי ראוי כלפי מוסדות אכיפת החוק והעומדים בראשם וכלפי המתלוננת המרכזית בתיק. במשרד המשפטים אומרים כי אין בדעתם להיגרר ל"זירה של השמצות ומסעי יחסי ציבור במיוחד כאשר מדובר בהליך תלוי ועומד שעתיד להתנהל בבית המשפט".

 

בהודעה נכתב כי "אין שחר לאמירות ולטענות הכזב כאילו שיקולים זרים או

אישיים עמדו בבסיס ההחלטה להגיש כתב אישום נגד קצב וכי הליך קבלת ההחלטה היה מקצועי ושיטתי תוך ביצוע השלמות חקירה". עוד טוענים במשרד המשפטים כי ההחלטה שהתקבלה היא החלטה מערכתית ולהחלטה שותפים גם פרקליט המדינה וגם אחרים בצמרת התביעה".

 

"אין שחר לטענות"

בהודעה מודגש כי בניגוד לטענות שהועלו עמדת התביעה בפרשה זו היתה עקבית לכל אורך הדרך, כאשר כבר בינואר 2007 נמסר כי היועץ שוקל להגיש כתב אישום בעבירת אונס בכפוף לשימוע. לטענת משרד המשפטים, במסגרת ההליכים בבג"ץ בעתירות נגד הסדר הטיעון, פירטה הפרקליטות את השיקולים שעמדו בבסיס ההחלטה להיעתר להצעת הסנגורים ולבחור בהסדר טיעון.

 

"אין שחר לטענות כאילו בתשובותיה בפני בית המשפט העליון עסקה הפרקליטות בהכפשת המתלוננות.

עובדות האמת הינן כי במהלך ההליכים בבג"ץ חייבת היתה הפרקליטות לתת הסברים מפורטים לסיבות שהביאו את מזוז להעדיף את הסדר הטיעון על פני ניהולו של ההליך הפלילי בבית המשפט", נכתב בהודעה.

 

לדברי משרד המשפטים, על התביעה היה לפרט בבג"ץ את השיקולים והקשיים שהובילו להסכמה להסדר טיעון וכך היא עשתה אבל מעולם היא לא טענה כי יש לסגור את התיק בשל חוסר ראיות או חזרה בה מעמדתה בדבר הנטייה הברורה להגיש כתב אישום גם בעבירות אונס.

 

עוד נכתב בהודעה כי לאורך כל הדרך כולל בבג"ץ הביעה התביעה אמון בעיקרי גרסתה של א' ממשרד התיירות בדבר מעשי המין שביצע בה מר קצב לרבות האונס. "כל הניסיונות להטעות את הציבור תוך שימוש במניפולציות ובציטוטים חלקיים וסלקטיביים מתוך כתבי טענות של הפרקליטות בבג"ץ הם מחוסרי בסיס ועובדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב. יואשם באונס
צילום: AFP
מזוז. "היה עקבי"
צילום: גיל יוחנן
לדור. שותף להחלטה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים