שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צמצומים בטכניון: תעריפי המלגות יופחתו ב-4%
  חברי הסגל הזוטר במוסד הטכנולוגי הם היחידים שלא חתמו על הסכם השכר הקיבוצי לפני כשלושה חודשים. כעת, שכרם נמצא בסכנה עקב השלכות המשבר הכלכלי העולמי

  הנהלת הטכניון הודיעה בימים האחרונים לחברי הסגל הזוטר במוסד כי עקב המשבר הכלכלי והמפולת העולמית בשווקים - חל קושי בגיוס תורמים והדבר יוביל לצמצומים. הסגל הזוטר בטכניון הוא היחיד שלא חתם על הסכם השכר החדש עם הנהלות כל האוניברסיטאות לפני כשלושה חודשים. עובדה זו תאפשר כעת לטכניון לשנות את גובה השכר מבלי להיות "כבול" להסכם קיבוצי.

   

  על-פי ההודעה שנמסרה לסגל הזוטר, הכולל מלגאים לתואר שני ושלישי - תעריפי המלגות יופחתו בשיעור של ארבעה אחוזים החל מהחודש. בין היתר, כתב דיקאן בית הספר ללימודי מוסמכים בטכניון, פרופסור משה שפיטלני, לחברי הסגל הזוטר: "עם כל הקושי שבדבר, אני משוכנע כי תבינו את המצב בו נמצא הטכניון. תגלו סולידריות עם הטכניון בשעה קשה זו ותתרמו את חלקכם מתוך תחושה של שותפות ואחריות".

   

  אך המלגאים בטכניון לא ממש מבינים ללבו של המוסד הטכנולוגי בו הם לומדים. "המלגה היא למעשה המשכורת שלנו ומדובר בהרעת תנאים לכל דבר.
  אולי לפני שמקצצים לאנשי הסגל, מן הראוי שחברי הנהלת הטכניון הזוכים למשכורות עתק יעשו בדק בית אצלם. קיצוץ של ארבעה אחוזים במלגות, שגם כך הסכום שלהן זעום - הוא מגוחך", אמרה אחת המלגאות.

   

  דוברות הטכניון מסרה בתגובה: "מכתב הדיקאן מדבר בעד עצמו. זהו כורך הנובע מהמשבר הכלכלי העולמי. צריך להדגיש כי הטכניון ישתדל שהקיצוץ יהיה מתון יחסית. למרות הקיצוץ, המלגות של הטכניון הן עדיין מהגבוהות בין האוניברסיטאות בארץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים