שתף קטע נבחר

סטרן: "יום הדין של ה-NBA עוד רחוק"

הקומישינר של ליגת הכדורסל מנסה להפריך את הציפיות לקריסת מערכות. הצלחנו להשאיר את הספינה מעל לפני המים. נצטרך לעשות התאמות ולצמצם הפגיעה בספונסרים שלנו"

למרות המצב הכלכלי הקשה בארצות הברית ובעולם, הודיע קומישינר ה-NBA, דייויד סטרן, על גידול של שני אחוזים ברווחי ליגת הכדורסל האמריקנית. עם זאת, גם העו"ד הממולח יודע כי גידול זה אינו מעיד על שגשוג, ממש לא. אם לא די בכך שכמעט כל הקבוצות מפסידים כספים רבים יום יום, בעלי הקבוצות עומדים בפני חידוש ההסכם הקיבוצי עם השחקנים בעוד שנתיים וספק אם אלו יסכימו לקיצוץ במשכורותיהם. אם כך יקרה, יתכן כי הליגה תושבת, כפי שכבר קרה בעבר.

 

בשלב זה, הליגה הקצתה לקבוצות סיוע בסך מאתיים מיליון דולר, אולם ספק עם סכום זה יספיק לאורך זמן. מנכ"ל מינסוטה טימברוולבס קווין מקהייל כבר הזהיר מהעתיד לבוא והשתמש בדימויים מוול סטריט. "ה-NBA נכנס לתקופה של הלוואות בריבית גבוה מאת 'פאני מיי' ו'פרדי מק' (בנקים אמריקנים שפשטו את הרגל והולאמו, כקורבנות ראשונים למשבר המשכנתאות במדינה).


גאווין וג'ו מאלוף. הבעלים של סקרמנטו קינגס. גם הם בצרות (רויטרס)

 

מקהייל אינו אופטימי במיוחד וכך גם רבים ברחבי הליגה - בעלי קבוצות, שחקנים וסוכנים. למרות כל זאת, סטרן מצהיר כי רחוק היום בו תצטרך הליגה להתמודד עם קריסת מערכות. "תסריט יום הדין אומר שה-NBA עומד להיפגע באופן בלתי הפיך על ידי אירוע זה או אחר".

 

"הצלחנו להשאיר את הספינה מעל לפני המים ונמשיך לעשות כך בזמנים אלו. אני לא יותר מדי פסימי. אני חושב שבעודנו רואים את המצב שנוצר בכלכלה,

 יצטרכו להיות כמה התאמות שנדרשות ברמת הקבוצות וברמת הליגה כולה. אבל אני חושב שבשחקנים שלנו ובאיגוד שלנו אנו מוצאים חבורה של אנשים ריאלים שרגישים לצרכים של האוהדים והספונסרים ואני אופטימי מבחינה זו שנצליח למצוא פתרון.

 

"אני לא אופטימי או פסימי בנוגע לכלכלה. אני רק מצפה לרע מכל ומקווה לטוב ביותר בעודנו מחפשים דרך לייצב את עצמנו כשברקע סערה של זמנים קשים בכלכלה. אנחנו בהחלט רואים את הספונסרים שלנו פגועים ואנחנו עובדים קשה מאוד לעשות מה שביכולתנו כדי לצמצם את הפגיעה ולהשאיר את העסק בתנועה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים