שתף קטע נבחר

הרב אליהו לנתניהו: תן כסף למוסדות תורה

במשך כשעה נועדו הבוקר בארבע עיניים ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, והרב הראשי לשעבר, מרדכי אליהו. נתניהו מסר משלוח מנות. הרב ביקש תקציב למוסדות דת ודרש להציב את נושאי התורה בראש סדר העדיפויות

ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, ממשיך בפגישותיו לקראת כינון ממשלה. הבוקר (יום ד') נפגש עם הרב הראשי לשעבר, מרדכי אליהו, בביתו של הרב בירושלים. נתניהו מסר לו משלוח מנות לרגל החג ונועד איתו במשך שעה בארבע עיניים. נתניהו עידכן את הרב בפרטי המשא ומתן הקואליציוני.

 

הרב העלה את נושא תקצוב מוסדות התורה ופיתוחם, וקרא לראש הממשלה המיועד לשנות את המצב שבו הם צריכים "להתחנן על קיומם". הוא הוסיף כי יש להציב את נושאי עולם התורה וההתיישבות במקום גבוה בסדר העדיפויות של הממשלה המתגבשת, וכן את הטיפול במפוני גוש קטיף. בלשכת הרב ציינו כי בתקופת כהונתו של נתניהו כראש ממשלה, הוא שמר על קשר טוב עם אליהו.

 

מלאכת הרכבת הממשלה נקלעה בימים האחרונים לקשיים. בליכוד זעמו על כך שראש הממשלה המיועד הסכים לוותר על תיקים יוקרתיים בממשלה עבור ישראל ביתנו וש"ס. סילבן שלום, שדרש את תיק החוץ, כינס השבוע כ-300 בביתו ברמת-גן, כדי לאותת לנתניהו שאין בכוונתו "לעשות לו חיים קלים" במפלגה.

  

בכירים אחרים, המקורבים לנתניהו, דווקא הגנו על ראש הממשלה המיועד ואמרו כי "לנוכח המציאות הפוליטית שנוצרה אחרי הבחירות, לא הייתה לנתניהו ברירה. מבלי להתייחס למה שהוא הבטיח ולמה שהוא התחייב - הוא היה חייב לשחק את המשחק הפוליטי כדי לזכות בתמיכת ש"ס וישראל ביתנו אצל הנשיא. הליכוד עדיין מחזיק בידיו את האוצר, את הביטחון, את החינוך, את התחבורה ותיקים נוספים. צריך להסתכל על הכל בפרופורציה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים