שתף קטע נבחר

"הרב שעושה תיקון" נידון ל-3 שנות מאסר

במסגרת הסדר טיעון הורשע יונתן בסה, שהתחזה לרב, בביצוע מעשה מגונה בנשים ולא באונס. השופטים: "הבנתו את חומרת מעשיו לא נובעת מהכרה אמיתית של החטא, כי אם מסבלו שלו. הוא אינו רואה את סבלן של הנשים"

יונתן בסה, "הרב המחזיר בתשובה" שהואשם תחילה באונס, והורשע על-פי הודאתו במספר עבירות קלות יותר - במסגרת עסקת טיעון, נידון היום (ה') לשלוש שנות מאסר בפועל בבית משפט המחוזי בתל-אביב. 

 

בסה, בן 39 מעמנואל, נהג להציג את עצמו כרב, וביצע את המעשים בנשים שהגיעו להתייעץ איתו. הוא הציג עצמו כרב ודרש מנשים להתמסר לו, "כדי לעשות תיקון, אחרי שהיינו בעל ואשה בגלגולים קודמים". הוא הורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע מעשה מגונה במרמה, מעשה מגונה בכוח, שתי עבירות של קבלת דבר במרמה ובאיומים.

 

הנאשם, אברך חוזר בתשובה ואב לשישה ילדים הגדיר את עצמו כרב, למרות שהוא אינו כזה. בזמן ביצוע העבירות העביר שיעורי תורה בתל-אביב וביצע את המעשים בשתי תלמידות שלו.

 

השופטים אורי שהם, יהודית שבח ושמואל ברוך כתבו בגזר הדין, כי "הבנתו של הנאשם את חומרת מעשיו לא נובעת מהכרה אמיתית של החטא, כי אם מסבלו שלו

 וממצוקת משפחתו ובעקבות פרסום מעשיו, המעצר וההליך המשפטי וכי הוא אינו רואה לנגד עיניו את סבלן של המתלוננות".  

 

בית המשפט קבע כי הנאשם ישלם לשתי המתלוננות פיצויים בסך כולל של 125 אלף שקלים, לאחר שהצליח במסגרת המעשים שביצע, להוציא מהן עשרות אלפי שקלים במרמה. התובעת, נאווה טולדנו מפרקליטות מחוז מרכז, אמרה: "במסגרת גזר הדין שלח בית המשפט למתלוננות מסר מחזק, הן כאשר פסק כי יוחזרו להן הכספים שגנב ואף יפצה אותן מעבר לכך, והן בעונש המאסר אשר שיש בו כדי להתריע".

 

עורכי הדין בני וקרן נהרי, המייצגים את בסה, אמרו כי כתב האישום נגדו תוקן באופן מקל ולא מדובר בעונש חמור, אך עם זאת מדובר בנאשם ללא עבר פלילי אשר כל יום בבית הסוהר מהווה עבורו עונש כואב וממשי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
אילוסטרציה
צילום: חיים זיו
מומלצים