שתף קטע נבחר

דינמו מוסקבה תפצה את סמוילנקו ב-600 אלף ד'

רכז נבחרת רוסיה נחתך מהקבוצה בקיץ כדי לפנות מקום לפארגו, פרייס ומקדונלד. ביהמ"ש קבע כי הדו"חות הרפואיים שהביאו לשחרורו זויפו. סוכנו של סמוילנקו: "הוא כעס ולא הסכים לוותר. כשדיבר על המקרה, שערותיו סמרו"

דייויד בלאט בהחלט היה יכול להעזר בימים אלה בפטר סמוילנקו. רכז נבחרת רוסיה לשעבר שוחרר הקיץ מדינמו מוסקבה כדי לפנות מקום לשלושת הזרים, ג'נארו פארגו, הוליס פרייס ואריאל מקדונלד. עכשיו, כשאלו כבר לא עומדים לרשות המאמן הישראלי, נדרש להסתפק בבראין צ'ייס שהובא כמחליף ולקוות להחלמתו המהירה של סרגיי ביקוב. ומנגד, סמוילנקו עושה חיל באוניקס קאזאן, איתה זכה בין השאר בגביע הרוסי על חשבון קבוצתו לשעבר.

 

עכשיו מסתבר שסמוילנקו בן ה-32 ניצח את דינמו לא רק באותו גמר גביע לפני שבועיים, אלא גם בבית המשפט. הקבוצה ממוסקבה חשבה לחסוך כמה דולרים כדי להחתים את הזרים האמריקנים היקרים, אולם בית המשפט קבע ביום חמישי, כי זו תחוייב לפצות את הרכז הרוסי ביותר מעשרים מיליון רובלים - סכום שווה ערך ל-600 אלף דולר.


דייויד בלאט. התנהלות לא הוגנת בדינמו (AFP)

 

השופט שפסק לטובת השחקן, קיבל את טענותיו על כך שהצוות הרפואי של דינמו זייף בדיקות שנערכו לו על מנת שניתן יהיה לחתוך את החוזה בגין מצבו הגופני. סמוילנקו נכלל בסגל הנבחרת הרוסית לאולימפיאדה והתאמן תחת בלאט במסגרת זו. עם זאת, ערב העונה הנוכחית הוא הופתע לגלות כי רופאי דינמו סבורים כי הוא סובל מברך פגועה ואינו כשיר. בהסתמך על כך, החליט בית המשפט להורות לדינמו על פיצוי חסר תקדים בכדורסל הרוסי.

 

"השופט לא עברו לסדר היום על ההתעללות בשחקן נהדר", אמר ואלרי חולין, סוכנו של הרכז, "פטר סמוילנקו הוכיח שאנו חיים במדינת חוק. המקרה כה הרגיז את סמוילנקו עד כדי כך שהוא סירב לסלוח ולשכוח כפי שנהוג במקרים כאלה והחליט ללכת עד הסוף. כשהוא סיפר לנו איך נהגו בו נציגי דינמו, סמרו שערות ראשו. הם ניסו להוציא אותו משיווי משקל, אך הוא הוכיח שיש צדק בעולמנו".

 

בינתיים, יכולה דינמו מוסקבה לחייך עם ניצחון ביתי על ספרטק פרימורייה 81:101 בליגה הרוסית. דינמו עלתה למאזן 5:13 מתחילת העונה והשתוותה לזה של חימקי מוסקבה. שתיהן מפגרות אחרי צסק"א מוסקבה, שטרם הפסידה בליגה הרוסית מתחילת העונה. בושטיאן נכבאר הוביל את קלעי דינמו עם 22 נקודות.

 

לאורך כל התקופה הזאת תמכנו בפטר מבחינה מורלית ופסיכולוגית וייעצנו לו. נפגשנו עם נציגי דינמו וניסינו לפתור את המצב, אבל נתקלנו בקיר אטום ושל חוסר הבנה. באותה הזדמנות דינמו החתימה את כל שלושת הזרים שלה - מקדונלד, פרייס ופארגו, בעוד שאנחנו היינו לצידו, תמכנו בו והדגשנו שאל לו להיכנע".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פטר סמוילנקו במדי נבחרת רוסיה
צילום: איי אף פי
מומלצים