שתף קטע נבחר

ביהמ"ש קבע: אמא טליבאן תישאר במעצר

בית המשפט העליון דחה את הערר שהגישה האשה המואשמת בהתעללות קשה בילדיה, בגין ההחלטה להשיבה למעצר. עם זאת, השופט אליקים רובינשטיין קבע כי יש לערוך לה תסקיר חדש על רקע הזמן שחלף ונסיבות המקרה

בית המשפט העליון דחה בסוף השבוע את ערעורה של תושבת בית שמש שכונתה "אמא טליבאן" ומואשמת בהתעללות קשה ב-12 ילדיה, בגין ההחלטה לבטל את שחרורה ממעצר בשל הפרת התנאים שקבע עבורה בית המשפט. עם זאת, בית המשפט הורה על עריכת תסקיר מבחן חדש לבדיקת מצבה של האשה.

 

לפני כשנה הורה בית המשפט לשחרר את האישה ממעצר בתנאים מגבילים, אולם לאחר שחרורה הפרה את תנאי בית המשפט ונפגשה עם אחת מבנותיה. על רקע ההפרה קבע בית המשפט כי הנאשמת תוחזר למעצר, אולם לפני כשלושה חודשים דרשה "אמא טליבאן" לערוך עיון חוזר בהחלטה בטענה כי העבירות המיוחסות לה התיישנו, וכי היא אינה מהווה עוד סכנה לילדיה.

 

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את בקשתה וקבע שעדיין קיים חשש שהאישה תנסה להשפיע על עדים לטעון להגנתה. בעקבות ההחלטה, הגישה האשה ערר לבית המשפט העליון ובו טענה כי הפרה את תנאי מעצרה משום שסולקה מהבית בו שהתה, ונפגשה עם בתה בעניינים שאינם נוגעים למשפט המתנהל נגדה.

 

מנגד, טען נציג הפרקליטות כי האשה מואשמת במעשי אלימות והתעללות אכזרית שבוצעו על ידה במשך זמן רב, ומלמדים על תפיסת עולם מעוותת שמעידה על כך שהיא עדיין מהווה סיכון.

 

שופט בית המשפט העליון, אליקים רובינשטיין, דחה אתמול את ערעורה, אולם קבע כי יש לערוך לה תסקיר

 מבחן חדש בשל הזמן הרב שעבר מאז נחשפה הפרשה ומשום ש"אין חולק כי היא סובלת מהפרעת אישיות קשה".

 

על-פי כתב האישום החמור שהוגש נגד "אמא טליבן" באפריל, עולה כי במשך כתשע שנים נהגו ההורים להכות את ילדיהם נמרצות באמצעות כלים שהיו בבית ולהצליף בהם בחגורות ובכבלים. הם אף נעלו את הילדים מחוץ לביתם כשלא פעלו כדבריהם. באחד המקרים מפורט בכתב האישום כיבתה על חזהו של בנה גפרור ואף שפכה אקונומיקה על כפפות השוער שברשותו, לאחר ששיחק כדורגל בניגוד להוראותיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמא טליבאן. ייערך תסקיר חדש
צילום: גיא אסיאג
מומלצים