שתף קטע נבחר

לבני: נתניהו צריך להחליט - הימין או אנחנו

גם לאחר סדרת הפגישות עם יו"ר הליכוד, יו"ר קדימה נותרת איתנה בעמדתה: ממשלת אחדות - רק עם רוטציה והסכמה על שתי המדינות. לבני נועדה במשך כשעה עם אהוד ברק. נתניהו: הדלת בפני קדימה פתוחה, ומפלגות הימין יודעות זאת

המגעים החשאיים בין קדימה לליכוד אולי מתחממים, אבל לפחות בפומבי, ציפי לבני עדיין עומדת על שלה: יו"ר קדימה הבהירה לשרים מחוץ לישיבת הממשלה הבוקר (יום א'), כי לא יהיה הסכם קואליציוני בין הליכוד לקדימה ללא הסכמה על פתרון של שתי מדינות לשני עמים לסכסוך הישראלי-פלסטיני, ברוח ועידת אנאפוליס, וללא "שותפות שוויונית" בממשלה - קרי, רוטציה בראשות הממשלה.

 

"זו בחירה בסיסית של ביבי", אמרה לבני לשרים. "האם הוא הולך עם הימין או איתנו. זה צריך לבוא לידי ביטוי בשותפות שוויונית ובתחום המדיני. בלי הנושא המדיני לא יהיה הסכם". בזמן ישיבת הממשלה, נועדה לבני ביחידות במשך כשעה עם יו"ר העבודה, שר הביטחון אהוד ברק.

 

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, מבהירים כי למרות שקיימת אפשרות שהליכוד יחתום על הסכם קואליציוני עם כמה ממפלגות הימין, "הדלת בפני קדימה עדין פתוחה". על פי הגורמים, "השותפות האחרות יודעות היטב כי קיימת אפשרות לממשלת אחדות רחבה עם כל המשתמע מזה, וקדימה תזכה בכל מה שמגיע לה בהתאם לגודלה ולחשיבותה בממשלה".

 

מגעים בתיווך עו"ד מולכו

מוקדם יותר היום נודע כי לבני ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, קיימו סדרת פגישות בשבוע שעבר, במסגרת המגעים לחידוש המו"מ הקואליציוני. זאת, לאחר שקודם לכן דווח רק על פגישה אחת שהתקיימה ביניהם. עו"ד יצחק מולכו, המקורב לנתניהו, נמצא בסוד המגעים, ומסייע בגישור על הפערים. גורמים המקורבים למגעים אמרו ל-ynet כי לבני רוצה מנתניהו "את כל החבילה", ולא מסתפקת בחלק מהדרישות.

 

בפגישות בין השניים שבה ועלתה דרישתה של לבני ל"שותפות אמת" בהובלת הממשלה,

לבניית ממשלה שיוויונית שאינה מבוססת על הימין בלבד, אלא על קדימה והליכוד, ולהתחייבויות מצד נתניהו בתחום המדיני.

 

בליכוד, בקדימה ובמפלגת העבודה נמשכו בסוף השבוע השיחות סביב האפשרות שתורכב ממשלת אחדות. הלילה (יום א') טענו בכירים בליכוד ששוחחו עם נתניהו, כי התרשמו שראש הממשלה המיועד אינו נלהב מדרישתה של לבני לרוטציה בראשות הממשלה.

 

בסוף השבוע דווח ב-ynet כי בימים האחרונים חודשו המגעים החשאיים בין קדימה והליכוד. נתניהו אף שוחח עם בכירים בקדימה, אולם בקדימה הבהירו כי "לא מדובר בשיחות של משא ומתן". בנוסף התקיימו שיחות חשאיות בין בכירים נוספים בשתי המפלגות, בהם חבר כנסת גדעון סער וצחי הנגבי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ולבני באחת מפגישותיהם
צילום: ירון ברנר
מומלצים