שתף קטע נבחר

הליכוד וישראל ביתנו יחתמו עוד הלילה על הסכם

לפי ההסכם, אביגדור ליברמן יהיה שר החוץ, סטס מיסז'ניקוב שר התיירות, עוזי לנדאו שר התשתיות, סופה לנדבר שרת הקליטה ויצחק אהרונוביץ' השר לביטחון פנים. גם בבית היהודי מקווים לחתום כבר הערב על הסכם קואליציוני

הסכם ראשון של הליכוד עם שותפה לקואליציה: הליכוד וישראל ביתנו צפויות לחתום על הסכם קואליציוני עוד הלילה. מאז הצהריים מכונסים נציגי שתי המפלגות בכפר המכביה בניסיון להגיע להסכם.

 

לפי ההסכם, אביגדור ליברמן יהיה שר החוץ, סטס מיסז'ניקוב שר התיירות, עוזי לנדאו שר התשתיות, סופה לנדבר תכהן כשרת הקליטה ויצחק אהרונוביץ' יהיה השר לביטחון פנים. בנוסף תקבל ישראל ביתנו תפקיד של סגן במשרד החוץ ואת ראשות ועדת החוקה.

 

במשא ומתן בין ש"ס לליכוד, הגיעו שתי המפלגות לטיוטת הסכם. בש"ס אומרים כי הם ממתינים לחתימה על ההסכם בין הליכוד לישראל ביתנו.

 

במקביל, מקווים גם בבית היהודי לחתום על הסכם עם הליכוד. ח"כ זבולון אורלב אמר: "אני מקווה ומאוד מעוניין שנגיע לסיכומים ונחתום כבר הערב. לא קיבלנו עד כה את כל התשובות בנושאים הכספיים, ואני מקווה שהערב נקבל תשובות".

 

מוקדם יותר היום אמרו גורמים בכירים בקדימה, המעורבים במגעים בין הליכוד למפלגתם, כי "לא חלה כל התקדמות ולא חל שום שינוי במגעים בין השתיים". הגורמים הבהירו כי יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, ממתינה עדיין לתשובות מיושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו. לבני דורשת התחייבויות בנושא המדיני ובעניין הרוטציה, ושהממשלה תהיה מבוססת על קדימה והליכוד ותהיה שוויונית בכל ההיבטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך למשרד החוץ. ליברמן
צילום: דודו אזולאי
מומלצים