שתף קטע נבחר

הסוף של צסק"א? הנשיא קושצ'נקו התפטר

משרד הביטחון הרוסי יזם רפורמה בגיוס לצבא ולא פסח גם על טובי האתלטים הצעירים של צסק"א. קושנקו, מהאנשים החזקים ביול"ב, סירב להמשיך בתפקידו על רקע השינויים שמאיימים על עתיד האגודה הצבאית כולה

מאז הצטרפותו של סרגיי קושצ'נקו לצסק"א מוסקבה, הפכה הקבוצה הרוסית למעצמה אירופית לכל דבר עם שני תארי יורוליג בשלוש השנים האחרונות. אולם זה קרה בעבר, כשהמשאבים הבלתי נדלים של האוליגרכים המקומיים עמדה לרשותו, כמו גם תמיכת משרד הביטחון הרוסי. והיום, המשבר הכלכלי העולמי הפך את הכסף לזמין פחות. עד כדי כך שקושצ'נקו נדרש לחפש פתרונות בלתי אפשריים כדי להמשיך את קיומה של הקבוצה ככוח מוביל ביבשת. ללא הצלחה.

 

אי לכך, הדהים קושצ'נקו, אחד מהאנשים המשפיעים ביותר ביול"ב, כשהגיש את התפטרותו בסוף השבוע לראשי הצבא הרוסי אשר ממונים מטעם המדינה על הקבוצה. אמנם דבר ההתפטרות לא פורסם עדיין באופן רשמי על ידי צסק"א, אולם סגן ראש הממשלה סרגיי איבנוב, אוהד גדול של הקבוצה, אישר ביום ב' כי קושצ'נקו יעזוב. "הוא לא ראה דרך להמשיך בעתיד", סיפר איבנוב, "הוא נמנה על הטובים שבמנהלי הספורט כיום. אני מניח שלא יתקשה למצוא משרה אחרת".


קושצ'נקו במשרדי צסק"א. רואה את מפעל חייו קורס (cskabasket.com)

 

קושצ'נקו בן ה-48 פרץ לתודעה כנשיאה של אוראל פרם גרייט, שנטלה את תואר האליפות מצסק"א ב-2001. שנה לאחר מכן הובא למוסקבה כיד ימינו של הנשיא אלכסנדר גומלסקי. ב-2006 קודם מתפקיד המנכ"ל לנשיא הקבוצה - תואר רשמי, שביסס את מעמדו כבעל הדעה בצסק"א ואחד האנשים החזקים בכדורסל האירופי. כמו כן, מונה לעמוד בראש אגודת צסק"א האמונה על כל ענפי הספורט השונים.

 

אבל כאמור, בעל הדעה, הוא לאו דווקא בעל המאה במקרה זה. אם לא די במשאבים ההולכים ופוחתים שהוקצו לקבוצה לאחרונה, במיוחד מצידה של ענקית המתכת 'ניקל נורליסק', הרי שקושצ'נקו נחשף לבעיה חדשה. שר הביטחון הרוסי אנטולי סרדיוקוב החל ברפורמה שאיימה לפרק את המתכונת הנוכחית של נציגתו הספורטיבית צסק"א.


ראש הממשלה ולדימיר פוטין צופה בצסק"א. אולי הוא יעזור? (AP)

 

על פי הרפורמה, יגוייסו הספורטאים הצעירים לצבא ולא ישרתו אותו כספורטאים. כשלושים אתלטים צעירים, ביניהם גם הכדורסלן אנדריי וורונצביץ' (חבר בסגל הקבוצה הבוגרת של אטורה מסינה), 

שכבר נדרשים לתרום תרומתם כחיילים מן המניין בשורות הצבא הרוסי. כוכב קבוצת הנוער המוכשר סמן שאשקוב גם הוא יתייצב בקרוב בלשכת הגיוס. מצב זה הוא בלתי נסבל מבחינת מי שעומד בראש המערכת.

 

אי לכך, ביקש קושצ'נקו להתפטר מתפקידו על מנת לא להיות שותף בהליך פירוקה של מעצמת הספורט הגדולה - מעצמה אותה בנה במו ידיו מאקדמיית הנוער בקבוצת הכדורסל וכן בקבוצות ההאבקות, ההחלקה האמנותית וכיוצ"ב. רבים מהחברים בהם יקראו לשירות כבר באביב הקרוב - מהלך שקושצ'נקו לא הסכים לעבור עליו לסדר היום.

 

את תפקידו כאחראי על קבוצת הכדורסל ימשיך למלא ככל הנראה יד ימינו, המנכ"ל אנדריי ואטוטין. עם זאת, יתכן כי קושצ'נקו יישאר בתפקיד ניהולי בכיר בממשלת רוסיה, בקבוצת הכדורסל או בתפקיד אחר במסגרת האגודה כולה, אך לא כנשיאה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סרגיי קושצ'נקו
צילום: cskabasket.com
מומלצים