שתף קטע נבחר

חדשות רעות לח"כים: חופשת הפסח קוצרה

הח"כים ייצאו לפגרה ב-1 באפריל וישובו למליאה ב-3 במאי. ח"כ גפני, שהתנגד לקיצור: "אם אין ממשלה מה אנחנו עושים?" מנגד אמר ח"כ מולה: "אנחנו מדברים על תדמית הכנסת - ולא תמיד צריך לקדש את המנהג של חופשות ארוכות"

הח"כים קיצרו לעצמם את החופש: הוועדה המסדרת בכנסת החליטה הבוקר (יום ד') לקצר את פגרת הפסח בשבוע, ביחס לאשתקד. אבל אל דאגה - החופשה עדיין ארוכה מספיק. על-פי ההחלטה, הכנסת תצא לפגרת הפסח ב-1 באפריל ותשוב לפעילות ב-3 במאי.

 

לא כל חברי הכנסת תמכו בקיצור החופש. ח"כ משה גפני מיהדות התורה אמר: "שום חוק לא מגיע לדיון... אם אין ממשלה מה אנחנו עושים? על מה אנחנו דנים? נשאיר פה את כל העובדים בערב פסח?" גפני הציע לשוב ולדון בנושא לאחר השבעת הממשלה.

 

ח"כ שלמה מולה מקדימה תמך בקיצור הפגרה: "אנחנו מדברים על תדמית הכנסת - ולא תמיד צריך לקדש את המנהג של חופשות ארוכות. לטעמי היה צריך לצאת לפגרה רק יומיים לפני סדר פסח ולא שבועיים לפני. צריך לעבוד יותר קשה. לא צריכה להיות אבטלה סמויה של חברי הכנסת. למה אנחנו צריכים לבקש כל הזמן עוד חופשות? בוא נעבוד. אני הייתי מציע לקצר את זה כמה שיותר".

 

ח"כ איתן כבל מהעבודה דיבר בציניות: "זה מזכיר לי את הטירונות - כשאין מה לעשות אז מתאמנים על החלפת מחסניות. לגפני - אני נותן לך פטור לפאנלים. גם בהלכה היהודית העניין של מראית העין זה דבר מאוד חשוב". חברו למפלגה, ח"כ אופיר פינס, הוסיף: "תמיד אי אפשר לצאת טוב מהדיון הזה על הפגרות ועל קיצור הפגרות. אם מחליטים על פגרה ארוכה אז תדמית הכנסת נפגעת - ואם אנחנו מחליטים לקצר את הפגרה העיתונאים כועסים פעמים - פעם אחת שלא סיפקנו את הסחורה ופעם אחרת שצריך לעבוד עוד שבוע... אם נתניהו מרכיב ממשלה עוד שבוע, אין אפשרות לצאת לפגרה, כי אנחנו צריכים להרכיב את הכנסת, כדי שתהיה כנסת מול ממשלה".

 

במהלך הדיון, אמר ח"כ יואל חסון מקדימה: "כיוון שבזמן שאין ממשלה אין וועדות - אני לא מבין מדוע מליאת הכנסת מתחילה כל יום בשעה 16:00. אני מציע שדיוני המליאה בזמן הקרוב יחלו בשעה 11:00, וכך יאפשרו זמן רב יותר להצעות לסדר, לדיונים ולפעילות פרלמנטרית במליאה. בכוונתי לפנות ליו"ר הכנסת בפועל בנושא".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכנסת. לא יעבדו באפריל
צילום: גיל יוחנן
צילום: דודי ועקנין
ח"כ גפני. מה נעשה?
צילום: דודי ועקנין
צילום: עופר עמרם
ח"כ מולה. התדמית חשובה
צילום: עופר עמרם
מומלצים