שתף קטע נבחר

נתניהו בקריאה אחרונה: בעבודה כוחות מובילים

ראש הממשלה המיועד קרא לעבודה להצטרף לממשלתו: "במפלגת העבודה מצויים כוחות מובילים ועתירי ניסיון, שיכולים לתרום רבות בביטחון, בתהליכים מדיניים, בכלכלה ובחברה". נתניהו הציע לעבודה חמישה תיקים - בהם הביטחון

קריאה אחרונה לעבודה: במקביל למאמציו לצרף את קדימה לממשלה רחבה, פרסם היום (ד') ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, הודעה בה הוא קורא למפלגת העבודה להצטרף לממשלת אחדות לאומית: "במפלגת העבודה מצויים כוחות מובילים ועתירי ניסיון, שיכולים לתרום רבות בביטחון, בתהליכים מדיניים, בכלכלה ובחברה".

 

לדברי נתניהו, "שילובה של מפלגת העבודה בממשלה, יחזק מאד את הנהגת המדינה בעת הזאת, ויסייע רבות למדינת ישראל להתמודד בהצלחה עם האתגרים הגדולים העומדים בפניה".

 גורמים בעבודה אמרו כי נתניהו הציע לברק חמישה תיקים - בהם תיק הביטחון, שני סגני שרים וראשות ועדה. שני ראשי המפלגות ממשיכים במגעים ביניהם.

 

כבר אמש טענו בכירים בעבודה כי בפגישה בין ברק לנתניהו שהתקיימה השבוע, הבטיח ראש הממשלה המיועד ליו"ר העבודה, כי אם מפלגתו תביע נכונות להצטרף לממשלה, הוא יעניק הצעה "נדיבה" לברק. גורמים המקורבים למגעים אמרו, כי נתניהו ממתין לתשובת ברק כדי להחליט אם לבקש ארכה מנשיא המדינה, או להשביע את הממשלה.

 

בעבודה אומרים כי לא הונחה הצעה קונקרטית על השולחן, אולם מאחורי הקלעים נמשכות השיחות בין אנשי הליכוד לאנשי העבודה בניסיון לבחון את האפשרות שהעבודה תצטרף לממשלה.

 בעבודה אומרים כי ציר ההידברות בין שתי המפלגות פתוח וייתכן כי המגעים יתחדשו בימים הקרובים כדי לבחון את האפשרות לבחון במגעים רשמיים.

 

לקראת סיום 28 הימים שנתן לו הנשיא להרכיב את הממשלה, נתניהו חתם עד כה על הסכם עם ישראל ביתנו. אמש חידשו בכירי הליכוד וש"ס את המשא ומתן הקואליציוני. הצדדים דנו במשך כשלוש שעות, אך לא חתמו על הסכם. גורמים בש"ס אמרו ל-ynet כי לא הושגה התקדמות משמעותית בפגישה, ונציגי המפלגות ימשיכו בדיונים היום. המשא ומתן מתבצע גם עם יהדות התורה, האיחוד הלאומי והבית היהודי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. פנייה לעבודה
צילום: AP
ברק. יישאר בביטחון?
צילום: דודי ועקנין
מומלצים