שתף קטע נבחר

שמחון לברק: יש לדון בכניסה לממשלת נתניהו

יו"ר העבודה הכחיש כי הושגו סיכומים באשר לכניסה לקואליציה, אך מקורבו קרא לו לכנס את ועידת המפלגה לדון בכך. היועץ המשפטי למפלגה: ראוי לדון גם בהצעות אחרות, בהן ההצעה להדיח את היו"ר. בכירים בש"ס מאשרים: ההסכם איתנו מתעכב כי נתניהו מחכה לברק

יו"ר העבודה מכחיש כי הושג הסכם לכניסת מפלגתו לקואליציה העתידית בראשות בנימין נתניהו, אך בשעות האחרונות (יום ד') מתגלעים סדקים בחומת ההכחשה. השר שלום שמחון, מקורבו של אהוד ברק, קרא לו לכנס את ועידת המפלגה כדי לדון בכניסה לממשלה.

 

במקביל, לבקשת המזכ"ל איתן כבל, ניתנה חוות דעת משפטית מטעמו של היועץ המשפטי למפלגה, עו"ד יורם אברהמי, יחד עם עו"ד ערן חרמוני. במסמך נכתב כי הכרעה בדבר כניסה לממשלת נתניהו ראוי שתתקבל רק לאחר הצבעה במוסדות המפלגה, באופן חשאי. עוד נכתב כי ראוי גם לערוך דיונים במושב הוועידה על הצעות שהועלו למוסדות המפלגה - ובהן הצעה לקביעת מועד לבחירת יושב ראש המפלגה, והצעה להדיח את היושב ראש הנוכחי. 

 

"ההצעה של הליכוד רצינית ולא וירטואלית, חלו כמה שינויים בימים האחרונים", אמר שמחון במהלך כינוס של מחוז המושבים במפלגה. "אני

מכיר את הבעייתיות של ישיבה בממשלה עם ליברמן, אך יש פה מדינה. הוויכוח הקודם שהתנהל במפלגה היה מיותר כי היתה הצעה וירטואלית אך כעת יש הצעה רצינית", אמר.

 

עוד קודם לכן פורסם לראשונה ב-ynet כי גורמים בעבודה העריכו שפניו של ברק לממשלת נתניהו. לטענתם, הוא הגיע לסיכומים עם יו"ר הליכוד ומתכוון לכנס את ועידת המפלגה כדי לאשר את כניסת העבודה לממשלה. גם בש"ס טוענים כי ההסכם עם הליכוד מתעכב מסיבה זו בלבד. ברק עצמו הכחיש בשיחות עם בכירים בעבודה כי הוא מנהל מו"מ עם נתניהו.

 

מזכ"ל העבודה, איתן כבל, אמר ל-ynet כי עדיין לא קיבל פנייה מברק בעניין ובסביבתו של יו"ר העבודה אמרו כי עדיין לא נעשתה פנייה שכזו. בעבודה אומרים כי ברק וראש הממשלה המיועד סיכמו בימים האחרונים שאם העבודה תצטרף לממשלה - היא תזכה בארבעה או בחמישה תיקים בממשלה, בשני סגני שרים וביו"ר ועדה בכנסת.

 

"העבודה לא צריכה ליטופים ומחמאות"

ח"כ שלי יחימוביץ' ביקרה את הרעיון להצטרף לממשלה: "חברי העבודה אינם זקוקים לליטופים ולמחמאות של נתניהו ואף לא להכשר של הרב אביגדור ליברמן. דברי ביבי נועדו להכשיר באופן שקוף כניסה לקואליציה עם הממשלה הגרועה בתולדות המדינה. לחברי העבודה עמוד שדרה ועולם ערכים הפוך לזה של נתניהו וליברמן, ואם קדימה משכילה שלא להיכנס לממשלה - על אחת כמה וכמה תעשה זאת מפלגת העבודה".

 

חיזוק נוסף להתחממות המגעים בין ברק לנתניהו התקבל מבכירים בש"ס. הם אמרו ל-ynet כי הסיבה האמיתית לכך שההסכם בין ש"ס לליכוד לא נחתם, למרות שרובם המכריע של הנושאים סוכם, נובעת מהעובדה שנתניהו

ממתין לעבודה ולברק. על פי הגורמים - ש"ס והליכוד יכלו לחתום על ההסכם בימים האחרונים אולם נתניהו החליט לתת הזדמנות נוספת לברק לקבל הכרעה בנושא ההצטרפות לממשלה.  

  

באשר למשא ומתן בין הליכוד לש"ס אמרו גורמים המקורבים למגעים כי נושא נוסף שבמחלוקת הוא מינוי שר מטעם ש"ס למשרד החינוך. על פי הגורמים יהדות התורה לא מתלהבת מהרעיון ונראה כי הנושא הזה טרם סוכם סופית.

  

מוקדם יותר פנה נתניהו בקריאה לעבודה להצטרף לממשלה. "במפלגת העבודה מצויים כוחות מובילים ועתירי ניסיון, שיכולים לתרום רבות בביטחון, בתהליכים מדיניים, בכלכלה ובחברה", כתב נתניהו בהודעה שפרסם. "שילובה של מפלגת העבודה בממשלה, יחזק מאד את הנהגת המדינה בעת הזאת, ויסייע רבות למדינת ישראל להתמודד בהצלחה עם האתגרים הגדולים העומדים בפניה".


פורסם לראשונה 18/03/2009 15:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. "יכנס את הוועידה"
צילום: דודי ועקנין
צילום: דודי ועקנין
חלו כמו שינויים. שמחון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים