שתף קטע נבחר

ח"כ ברכה נחקר בחשד שהעליב שוטר

המשטרה טוענת כי ח"כ ברכה ניסה למנוע מהמשטרה לעצור את מזכ"ל חד"ש, בהפגנה נגד אהוד ברק שנערכה ביולי 2007. ח"כ ברכה אומר מנגד: "זו חקירה פוליטית פרובוקטיבית"

יו"ר חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה, נחקר הבוקר (יום ה') במפלג הונאה צפון, בחשד להפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו והעלבת שוטר. "הבסיס העובדתי של ההאשמות שהוטחו נגדי רפה ותלוש מן המציאות", אמר בצאתו מהחקירה, "אם יש מישהו שצריך לחקור אותו על פשעי מלחמה ולא על פשעים מצוצים מהאצבע, זה אהוד ברק שנגדו הפגנו".

 

ח"כ ברכה נחקר בעקבות הפגנה שהתקיימה לפני כשנה וחצי בנצרת, בעת ביקורו של יו"ר מפלגת העבודה. ברק הגיע למלון "גולדן קראון" בעיר כדי להודות לתומכיו במגזר הערבי על-כך שבחרו בו לתפקיד יו"ר המפלגה. מחוץ למלון הפגינו עשרות בני משפחותיהם של הרוגי מהומות אוקטובר 2000.


מוחמד ברכה מגיע לחקירה (צילום: גיל אליהו)

 

במקום גם נכחו פעילי חד"ש, בהם מזכ"ל המפלגה איימן עודה. במשטרה ביקשו לעצור את עודה בחשד להפרת הסדר. "צעקתי על מפקד התחנה ואמרתי לו שזה מעשה לא אחראי", טוען ח"כ ברכה. אך למשטרה יש גרסה אחרת. "חבר הכנסת ניסה למנוע ממפקד התחנה לבצע מעצר, תוך שהוא קורא לו 'מטומטם, תסתום את הפה'", אמר ראש מפלג הונאה צפון, רב-פקד אהרון גלאור.

 

ח"כ ברכה, שזו אינה החקירה הראשונה שלו, אמר לפני כניסתו לתחנת המשטרה כי גם חקירה זו מצטרפת לשורה ארוכה של חקירות פרובוקטיביות: "זו חקירה פוליטית פרובוקטיבית מכוונת, המנסה להכשיל אותי במילוי תפקידי. מנסים להטיל אימה על הבוחרים שלי ועל הציבור שאני מייצג והמשטרה בעניין זה מבצעת תפקיד פוליטי חשוך, ולא תפקיד של שמירת הסדר הציבורי".

 

לאחר שיצא מהחקירה הוסיף: "הבסיס העובדתי של ההאשמות שהוטחו במקרה זה רפה ותלוש מן המציאות. אם יש מישהו שצריך לחקור אותו על פשעי מלחמה ולא על פשעים מצוצים מהאצבע, זה אהוד ברק שנגדו הפגנו".

 

במשטרה אומרים מנגד: "אי אפשר לעבור לסדר היום כאשר אנשים שמצעים את עבודתם על פי חוק, סופגים מחבר כנסת שאמור להגן על החוק ביטויים מעליבים". חומר החקירה יועבר לגורמים מקצועיים, נמסר מהמשטרה.

 

בחודש הבא צפוי ברכה להופיע לשימוע בפני היועץ המשפטי לממשלה, בעניין כתב אישום שעומד ותלוי נגדו בדבר השתתפותו בשתי הפגנות במהלך מלחמת לבנון השנייה ובהפגנה נגד בניית גדר ההפרדה בבלעין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ ברכה מגיע לחקירה
צילום: גיל אליהו
עודה. המשטרה ביקשה לעצור אותו
צילום: דורון גולן
מומלצים