שתף קטע נבחר

מתנגדי ברק: לא נפעל להדחתו מראשות העבודה

חברי הכנסת של מפלגת העבודה המתנגדים להצטרפות לקואליציה התכנסו לפגישה מיוחדת כדי לקבוע דרך פעולה. בכוונתם למקד את המאמץ בניסיון לשכנע את חברי ועידת המפלגה להתנגד לכניסה לקואליציה

חברי הכנסת של מפלגת העבודה המתנגדים להצטרפות לקואליציה נפגשו הערב (יום ה') בבית המפלגה בתל אביב והחליטו להתחלק לקבוצות שיפעלו לשכנע את חברי ועידת המפלגה להתנגד להצטרפות לממשלת נתניהו.

 

חברי הכנסת החליטו כי מאבקם לא יתמקד ביו"ר המפלגה, אהוד ברק, או בהדחתו. בכוונתם למקד את המאמץ בניסיון לשכנע את חברי ועידת המפלגה להתנגד לכניסה לקואליציה, על-פי הצעתו של ברק. הערב היה אמור ברק לערוך ישיבת עדכון לחברי הכנסת מהמפלגה - אולם היא בוטלה.

 

השרה יולי תמיר הגדירה הערב כניסה של העבודה לממשלה "פשיטת רגל רעיונית", אך הבהירה כי לא תפעל להדחת יושב הראש. "מדינת ישראל זקוקה לאלטרנטיבה שלטונית, ואלטרנטיבה כזו לא ניתן לייצר מתוך הממשלה", אמרה. תמיר הסבירה כי הקבוצה החליטה שלא להתמקד בברק כי "השאלה היחידה הקיימת ועומדת על סדר היום היא כניסה לממשלה או הליכה לאופוזיציה. אנחנו לא נדרוש את הדחת ברק".

 

בפגישה השתתפו חברי הכנסת איתן כבל, דניאל בן-סימון, שלי יחימוביץ', יולי תמיר, אופיר פינס, עמיר פרץ, מזכיר מחוז הקיבוצים זאב שור וח"כ לשעבר קולט אביטל. כמו כן, דנו חברי הכנסת בארגון לקראת הוועידה. הם חילקו ביניהם את חברי הוועידה וקבעו כי כל אחד מהם ידבר עם קבוצה שונה כדי לשכנע אותה להתנגד.

 

נתניהו יבקש ארכה וימתין לברק

בתוך כך, נפגש חבר הכנסת אבישי ברוורמן, המתנגד להצטרפות לממשלה, עם ראש הממשלה המיועד נתניהו ודן עמו בנושאים כלכליים וחברתיים. עם זאת הבהיר ברוורמן, כי הוא ממשיך להחזיק בדעתו כי המפלגה צריכה להישאר באופוזיציה. "העבודה צריכה להיות אלטרנטיבה סוציאל-דמוקרטית, והיא צריכה לבנות את האלטרנטיבה הזו באופוזיציה ולא בתוך הממשלה", אמר בצאתו מהפגישה.

 

נתניהו יבקש מחר מנשיא המדינה, שמעון פרס, את הארכה המותרת בחוק להמשך הרכבת הממשלה. זאת, כדי לאפשר ליו"ר העבודה, אהוד ברק, להציג לפני ועידת מפלגתו ביום שלישי את הצעתו לפתוח במו"מ רשמי עם הליכוד.

 

נתניהו עצמו שוחח ונפגש בימים האחרונים עם חברי כנסת בעבודה וניסה לשכנע אותם לתמוך בכניסת העבודה לממשלה. מוקדם

יותר נפגש עם מזכ"ל העבודה ח"כ איתן כבל שהבהיר לו, כי הוא לא יתמוך בהצטרפות העבודה לממשלה בראשותו. 

 

נתניהו אמר בתום הפגישה: "אני מאוד מעריך את איתן כבל כאחד המנהיגים האכפתיים ביותר. השקפתי היא שטובת המדינה מחייבת אחדות". כבל אמר: "היתה פגישה טובה. איחלתי לנתניהו בהצלחה. למרות השיחה המרתקת, הודעתי לו שלא השתכנעתי מדבריו. הבהרתי שהעבודה צריכה ללכת לאופוזיציה כפי שעשה נתניהו בשעתו. זו הדרך שהובילה אותו לראשות הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בטוח בראש. ברק
צילום: דודי ועקנין
לא תפעל להדחה. תמיר
צילום: ירון ברנר
פרץ מגיע לפגישה
צילום: ירון ברנר
מומלצים