שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: נועם רותם

  אלף ימים בשבי: ספרה רביעית במאהל המחאה

  שנתיים ותשעה חודשים עברו מאז נחטף גלעד שליט לרצועת עזה. באוהל המחאה קיוו לא להוסיף ספרה נוספת למניין הימים וכעת מתפללים ש"ספירת האלף השני תסתיים אחרי ימים בודדים". עוד יום חלף מבלי שאיש בישראל ראה את גלעד

  אלף ימים של ייאוש. 1,000 ימים חלפו מאז נחטף גלעד שליט לרצועת עזה. 1,000 לילות שבהם הוא מוחזק בשבי בידי אנשי חמאס. הלילה (שבת) ציינו נועם ואביבה שליט 1,000 יום ללא גלעד.

   

   

  באוהל המחאה שהוקם בירושלים קיוו שלא ייאלצו להוסיף ספרה נוספת לשלט המונה את מספר הימים שחלפו מיום נפילתו של שליט בשבי חמאס. ואולם, הלילה החליף המספר 1,000 את הספרות 999. כך חלף לו עוד יום מבלי שאיש בישראל ראה את גלעד.

   

  החלפת השלט באוהל המחאה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מול מעון ראש הממשלה התאספו בני משפחה וחברים, לטקס קצר שבו הוחלפו הספרות בשלט. נועם שליט התבונן בשתיקה בספרות המוחלפות בפתח המאהל, ובשלב מסוים הושיט יד ונגע בשלט. "המספר מדבר בעד עצמו, אני חושב שכל מדינת ישראל צריכה לעצור דקה ולחשוב על גלעד שליט בשבי בעזה", אמר שליט לנוכחים.

   

  טל דנור, שתלה את הספרות החדשות סיפר ל-ynet על תחושותיו. "זה עצוב, ההרגשה ממש לא נעימה. קיווינו שלא נגיע לאלף. אני מקווה שלא נצטרך להחליף עוד הרבה מספרים". לדבריו, הוא לא חושב שגלעד יודע שחלפו אלף ימים מאז נפל בשבי. "אני לא יודע מה בעצם גלעד מרגיש. הוא יודע שעבר מלא זמן. אני מקווה שהוא מרגיש כמונו - שהסוף קרב. זה מה שאנחנו רוצים ומקווים שיקרה".


  נועם שליט ליד השלט "1,000" באוהל המחאה (צילום: גיל יוחנן)

   

  יו"ר מטה המאבק, חזי משיטה, אמר ל-ynet כי "לפני אלף ימים התחלנו עם ספרה אחת ועכשיו אנחנו עם ארבע ספרות. כעת מתחילה ספירת האלף השני ואני מקווה שיהיה מדובר בעניין של כמה ימים בודדים".

   

  המשפחה עוזבת - המאבק ממשיך

  בשנתיים ותשעה חודשים שהוא מוחזק ברצועת עזה, התקבל ממנו רק אות חיים בקלטת שמע ובכמה מכתבים שהעביר חמאס. בני משפחתו של שליט, שהחליטו לאחרונה לעלות לירושלים ולשהות באוהל המחאה בניסיון להפעיל לחץ ולקדם את המאמצים לשחרור גלעד, החליטו לשוב לביתם שבמצפה הילה.

   

  הבוקר יעזבו נועם ואביבה שליט את ירושלים, בתום כשבועיים שבהם שהו בו כמעט כל שעות היממה - במהלכן אזרחים רבים ואישי ציבור באו לבקרם ולחזקם. לדברי משיטה, "המאבק עדיין לא נשלם. משפחת שליט אמנם עוזבת את המאהל אך לא נוטשת את המאבק".

   

  דנור הדגיש כי בני הנוער מתכוונים להישאר באוהל. "אנחנו מתכוונים להישאר פה באותה מתכונת. נישאר 24 שעות ביממה - נישאר לישון פה. נעביר פעולות לילדים אחרים, יבואו מורים ללמד אותנו, לעשות לנו הרצאות. אנחנו מקווים שהמאבק הזה יעזור".


  נועם שליט והכסא הריק באוהל המחאה (צילום: גיל יוחנן)

   

  אמש ערכו אנשי המאהל קבלת שבת נוספת, בה השתתף אביו של החייל החטוף.

  ליד כסאו של נועם הוצב כסא ריק ועליו תמונתו של הבן גלעד. במאהל מקווים עדיין שראש הממשלה, אהוד אולמרט, ינצל את הזמן שנותר לכהונתו להמשך המאמצים לשחרור שליט.

   

  משיטה הביע תקווה שהארכה שקיבל ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, למלאכת המרכבה תקדם את השחרור. "הממשלה קיבלה שבועיים נוספים על-מנת לפתור את הבעיה ולהחזיר את גלעד", אמר משיטה. "אני מקווה ששני הדברים יחד, יום האלף לנפילתו בשבי והארכה שקיבל נתניהו, יאפשרו לממשלת ישראל להוכיח עשייה באותו המרץ של השבועיים האחרונים, על מנת לסיים את המו"מ".

   

  ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, התייחס אתמול לכשלון המגעים לשחרורו של שליט. בראיון לעיתון "סידני מורנינג הראלד" סירב משעל לקבל אחריות על כישלון המגעים ואמר, כי "הישראלים לא לומדים. כשהם מסרבים לשחרר אסירים, זה מאלץ את הפלסטינים לנקוט אמצעים אחרים למען מטרה זו - כולל חטיפת עוד חיילים ישראלים".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גלעד שליט. עדיין בשבי
  צילום: רפרודוקציה
  מוסיפים ספרה לשלט, הלילה
  צילום: גיל יוחנן
  אביבה ונועם שליט. מחכים לילד
  צילום: חגי אהרון
  האם גלעד יודע שחלפו 1,000 ימים?
  צילום: AFP
  מומלצים