שתף קטע נבחר

אולמרט על מכונית התופת בחיפה: פיגוע לכל דבר

ראש הממשלה התייחס לסיכול הפיגוע אמש בחיפה: "בסיסי היציאה בין היתר הם ביהודה ושומרון, שם חמאס מבקש לבסס את תשתיותיו ומעמדו". אולמרט הזהיר מפני התגברות האיום לקראת חג הפסח - ושיבח את עירנות האזרחים

"אמש נמנע אסון כבד בחיפה". כך אמר הבוקר (יום א') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפתח ישיבת הממשלה השבועית. "המחבלים ניסו לפוצץ מטען כבד של עשרות קילוגרמים של חומרי נפץ ולמזלנו זה לא התפוצץ. מבחינת ישראל מדובר בפיגוע לכל דבר", אמר אולמרט.

  

"רק עירנות האזרחים ופעולה מהירה של המשטרה וכוחות הביטחון מנעו אסון כבד", אמר אולמרט והעריך כי אם הפיגוע היה יוצא לפועל - יכול היה להיגרם אסון כבד מאוד. "מדינת ישראל מתייחסת לפיגוע זה במלוא הרצינות. בדיקות ראשונות מעלות שמדובר בתשתית טרור שפעלה בתחכום רב ונועדה להביא לפיגוע רב נפגעים", ציין.

 

"לא צריך להשלות את עצמנו. ניסיונות הפיגוע במדינת ישראל נמשכו ונמשכים כשבסיסי היציאה בין היתר ביהודה ושומרון, שם חמאס מבקש לבסס את תשתיותיו ומעמדו. בין היתר הוא מבקש לעשות זאת תוך המשך דרך הטרור וגרימת נזק קשה ביותר לאזרחי מדינת ישראל", הוסיף אולמרט וציין את הערכתו לכוחות הביטחון, לשב"כ לצה"ל ומשטרת ישראל. 

 

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר לפני ישיבת הממשלה בעניין הפיגוע שהוא שמח כי צירוף של עירנות האזרחים ותקלה בביצוע פעולת הטרור מנעו את הפיגוע החמור בחיפה. 


חבלנים של המשטרה ליד המכונית ממולכדת (צילום: שי וקנין)

 

בהמשך דבריו - הזהיר ראש הממשלה מפני התגברות של ניסיונות הפיגוע. "הימים הקרובים שלפני הפסח הם ימים בהם ארגוני הטרור מביאים למימוש את הניסיונות לשבש את ההכנות לחג. כוחות הביטחון הונחו והם נמצאים בערנות מקסימאלית. אני קורא גם לאזרחי ישראל לנהוג כך".  

 

גם הבוקר חוקרים במשטרה ובשב"כ כיצד הגיעה המכונית, ובה כ-40 קילוגרמים של חומר נפץ, שנוטרלו על-ידי החבלנים, לחנייה החיצונית שבקניון לב המפרץ בחיפה. בין היתר בודקים במשטרה כיצד הגיע הרכב לעיר. אחרי ניסיון

הפיגוע הוחלט במשטרה להגביר את העירנות והכוננות בצפון הארץ. "יהיה תגבור של שוטרים במרכזים הומי אדם. הנחנו את קציני הביטחון של המרכזים השונים ואת המאבטחים להגביר את העירנות והבדיקות", אמר ל-ynet קצין משטרה במרחב חוף.

 

מרכז הקניות לב-המפרץ (סינמול) הוא אחד הגדולים והמרכזיים בצפון. לפני כשנה נחנך במקום קומפלקס של כ-20 בתי קולנוע. הוא נמצא כקילומטר צפונית לצומת הצ'ק-פוסט, לצד כביש חיפה-עכו. מלבד מרכז הקניות יש במקום תחנת רכבת מרכזית. תחנת האוטובוסים המרכזית של צפון חיפה - מרכזית המפרץ - ממוקמת בסמוך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיגוע לכל דבר. אולמרט
צילום: AFP
קניון לב המפרץ, אמש
צילום: שי וקנין
מומלצים