שתף קטע נבחר

יהודי לא מגרש יהודי

"עברי לידר היקר, 'נציגי' הציבור הדתי בפתח תקוה שהתבטאו נגדך אינם נציגיו של בורא עולם אלא להיפך, בהתבטאויות אלו הם מחללים את כבודו ומטעים את הציבור שלהם". חברי מועצה באם-המושבות יוצאים נגד הופעה של זמר שיצא מהארון? חיים אלבום מזמין אותם לפתוח תנ"ך

נציגי הציבור הדתי בפתח תקווה זועמים על החלטת העירייה להביא לבמת יום העצמאות בעיר את ריטה ועברי לידר. הרב אברהם סבג הסביר ש"המייסדים בפתח תקוה היו כולם אנשים דתיים. ואם ההופעה הזו תתקיים, ימנע, למעשה, מאוכלוסיה גדולה של תושבי העיר להגיע למופעי יום העצמאות". ומדוע באמת הרב סבג מתנגד לאותו מופע? האם זה מפני שאישה תופיע על הבמה? האם זה האיסור של "קול באשה ערווה" שמפריע לרב? האם זו מידת הצניעות של שמלתה של ריטה שתמנע מהאוכלוסיה הגדולה להגיע? האם הערבוב של נשים וגברים בקהל יהפוך את חג העצמאות הזה ל"חג ההוללות" כהגדרתו?

 

לא ולא. העובדה שהזמר עברי לידר יצא מהארון והוא הומו מוצהר – היא הגורם לכך שהרב סבג הודיע נחרצות "שזה דבר שלא יעשה בעירנו!"

 

ובכן הרב סבג, בוא נפזר את מסך הערפל. הדבר הזה כבר נעשה בעירך, בשכונתך ואפילו בבית הכנסת שלך. תספור מניין גברים ותדע לך שלפחות אחד מהם הוא הומוסקסואל. נתון מדעי.

 

עברי לידר הוא אמן מוערך בארץ, הוא יהודי, הוא בן אדם. והעובדה שאתה הרב סבג, מחזיק בתואר רב אינה נותנת לך את הלגיטימציה לפסול אותו ובטח ובטח שלא בשם היהדות. עברי לידר הוא הומו כי אלוהים ברא אותו כך. לידר לא בחר להיות הומו, אלא כך נקבע בשמיים. וכשעברי נולד לאמו ניצולת השואה, יצתה בת קול מהשמיים והכריזה בן פלוני לפלוני ולא ולפלונית.

 

למה?

 

כי כך עלה בדעתו של הקב"ה. ממש כפי שקרה כשנכתב הפסוק "ואהבת לרעך כמוך". הציווי הזה לאהוב כל אדם איננו חל רק כשנוח לך הרב סבג, אלא גם כשעומד מולך מישהו "חריג ושונה מהרוב" כפי שהתבטא חברך יעקב פלהיימר.

 

תפקידה של היהדות בעולם היא לתקן עולם במלכות ש-די, להפוך את החברה שלנו לחברה שווה, אמיתית, צודקת ושמחה. חברה שבה כל אחד ירגיש את ייחודו כנברא בצלם אלוהים וישמח בכך. בתור בן אדם יהודי-דתי, שגם אותו אלוהים החליט לברוא כהומוסקסואל, נזעקתי להגן על כבודה של תורה ועל כבודו של חברי לעולם היצירה.

 

עברי לידר היקר, "נציגי" הציבור הדתי שהתבטאו נגדך אינם נציגיו של בורא עולם אלא להיפך, בהתבטאויות אלו הם מחללים את כבודו ומטעים את הציבור שלהם.

 

בשום מקום בתורה הקדושה לא כתוב שאסור להיות הומו. לא כתוב שיש לנדות מי שהוא הומו גם אם הצהיר על כך בפומבי, ובטח שלא כתוב שמותר להעליב ולפגוע בפרנסתו של בן אדם שנטייתו היא חד מינית. מוזמן כל אחד לפתוח את התנ"ך ולבדוק. בורא עולם אוהב אותך עברי כשם שהוא אוהב כל בן אדם אחר, אהבה שאינה תלויה בדבר.

 

ולא רק שאינך יכול "לפגוע" בנוער כפי שאולי חוששים בציבור הדתי. אלא אתה, בהיותך דמות ציבורית שלא חששה ויצאה מהארון, הנך דוגמא ומופת לאדם שהלך עם האמת שלו, עם האהבה שלו ובלי חשש פרסם את נטיותיו המיניות בכדי לעזור לצעירים הנמצאים באותו מצב וחוששים פחד מוות מעצמם, ממשפחתם ומהחברה. אבל כשהם רואים מישהו כמוך הם לפתע מבינים שהם לא לבד, ונקודת אור זורחת בנשמתם ומצילה אותם מייאוש ומסף התהום הנפשי והפיזי ממש.

 

"...עושים שלום בארוחות שישי - היא לא צריכה להיות בסדר, רק להבין שיש כאן משהו אמיתי"

 

בחג החנוכה האחרון, התנדב עברי לידר

ובא לפגוש הומואים דתיים בירושלים כדי לשמוע ולהשמיע, אני קורא גם לך הרב סבג לבוא ולהיפגש עמנו בעיר הקודש, ממש כפי שעשו הרב מידן, הרב שרלו, הרב אנגלמן ועוד.

 

בוא לפגוש חלק חשוב מהציבור הדתי שאותו אתה מתיימר להנהיג. בוא להכיר. בוא לשמוע. נדבר קצת דברי תורה, נספר לך על השנים הקשות שעברו עלינו בישיבה ועל הקשר החזק שלנו היום עם אלוהים. אולי תגלה בליבך מידה חדשה של אהבת חינם כזאת שתתקן את שנאת החינם שגרמה למותם של תלמידי רבי עקיבא בתקופת ספירת העומר, התקופה שבאמצעה נמצא אותו יום העצמאות המדובר.

 

ובכל מקרה, אני מקווה לפגוש אותך לפחות שם, בפתח תקווה, בשורה הראשונה מתחת לבמה של עברי לידר – יהודי כשר ומוכשר עד מאוד.  

 

חיים אלבום הוא במאי קולנוע. סרטו עטור הפרסים "ואהבת" מספר את סיפורו של בחור ישיבה המגלה את נטייתו המינית ההומוסקסואלית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה זוסמן
עברי לידר. לא בפתח-תקווה?
צילום: משה זוסמן
מומלצים