שתף קטע נבחר

השר לעתיד ברוורמן: אין התאמה בתפקידי השרים

ברק השלים את חלוקת תיקי העבודה. ח"כ אבישי ברוורמן, ששינה את עמדתו באשר לישיבה בממשלה ויהיה שר לענייני מיעוטים, אמר בראיון ל-ynet: "ברור שאין התאמה בין השרים והתפקידים שלהם. זה לא מקסימלי". יו"ר הסיעה הבא, ח"כ דניאל בן-סימון: "זה זמן לפיוס"

השותפה השלישית בגודלה בממשלת נתניהו העתידית השלימה את חלוקת התיקים. יו"ר העבודה, אהוד ברק, הכריע הערב (יום א') בשאלת איוש המשרדים שיועברו לאחריות אנשי המפלגה. ההחלטה התקבלה בתום סבב שיחות ודיונים עם חברי הסיעה. עם זאת, יש כבר מי שאמור להיות שר - ומותח בשיחה עם ynet ביקורת מרומזת על שיבוץ האישים.

 

אלה שרי העבודה בממשלת נתניהו: שר הביטחון - אהוד ברק; שר התעשייה המסחר והתעסוקה - בנימין (פואד) בן-אליעזר; שר החקלאות - שלום שמחון; שר הרווחה והשירותיים החברתיים - יצחק (בוז'י) הרצוג;

שר לענייני מיעוטים וחבר בקבינט החברתי-כלכלי - אבישי ברוורמן; סגן שר הביטחון - מתן וילנאי; סגנית שר במשרד התמ"ת - אורית נוקד.

 

נראה שבהצטרפותו של ברוורמן לשולחן הממשלה יש משום תפנית ביחסו לישיבה לצד נתניהו, שכן לפני קבלת ההכרעה בוועידת המפלגה - קרא לחבריה ללכת לאופוזיציה. עם זאת, כבר בימים האחרונים הוא נשמע מפויס יותר.

 

השר לעתיד ברוורמן הודה בראיון ל-ynet כי מלאכת הרכבת הממשלה אינה מושלמת. "כשאני מסתכל על הממשלה, ברור שאין התאמה בין השרים והתפקידים שלהם. זה לא מקסימלי", אמר.


נציגי העבודה בממשלה

 

בהתייחסו לשינוי בעמדתו, אמר ברוורמן: "האמנתי שהעבודה תשתקם הרבה יותר טוב כאופוזיציה. ברגע שהתקבלה החלטה בוועידה, אני מקבל אותה, אני דמוקרט ואני פועל לפיה. יש לי שתי אופציות: להיות חבר כנסת רגזן בקואליציה, או לתרום. בחרתי לתרום".

 

הוא הסביר עוד כי עסק בנושא שילוב המיעוטים בהיותו באקדמיה. "מאז שנכנסתי לחיים הפוליטיים, זה חלק ממה שאני מאמין בו - גם דו קיום, וגם הנושא החברתי", אמר. באשר לשינוי הקו שבו נקט בעניין הצטרפות לממשלת נתניהו הדגיש ברוורמן: "האם אני שלם לגמרי עם מצפוני? בהחלט". 

 

בן-סימון: זמן לקירוב לבבות

חבר כנסת נוסף משבעת המתנגדים לברק, הסכים אף הוא לתפקיד חדש במסגרת מאמצי השכנוע. זהו ח"כ דניאל בן-סימון, שצפוי להיבחר ביום רביעי ליו"ר סיעת העבודה. על התמודדותו סוכם הערב בפגישה עם ברק.

 

לנוכח הרוב שהשיג ברק בסיעה לאחר ההצבעה בוועידת המפלגה בעד הכניסה לממשלה, צפוי בן-סימון להיבחר ללא קושי לתפקיד. "זה זמן לפיוס ולקירוב לבבות. זה אתגר ואני מקווה שאעמוד במשימה הזאת", אמר יו"ר הסיעה הבא אחרי פגישתו עם ברק.

 

סגנית שר התמ"ת המיועדת, אורית נוקד, אמרה: "על רקע המשבר הכלכלי החמור הפוקד את מדינת ישראל, בדגש על סכנת הפיטורים הממשית המרחפת מעל ראשם של עשרות אלפי עובדים במשק, בחרתי להיות סגנית שר התמ"ת ולא לקחתי על עצמי כל תפקיד אחר".

 

אני משוכנעת כי שיתוף הפעולה המלא עם שר התמ"ת בן אליעזר, בתיאום עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני יקדם מציאת פתרונות משמעותיים ופיתוח כלים מיוחדים להתמודדות עם המצב הקשה", סיכמה נוקד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ברוורמן. לא מקסימלי
צילום: גיל יוחנן
ברק. התייעץ והכריע
צילום: רויטרס
מתפייסים. ברק עם בן סימון
צילום: שאול גולן
מומלצים