שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי , שאול גולן

שלום בית: סילבן לפיתוח אזורי והמשנה לרה"מ

אחרי אינסוף דחיות ועיכובים, נפגשו ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, וסילבן שלום, ובסוף הפגישה יצאה הבשורה - סילבן שלום יהיה השר לפיתוח אזורי, והשר לענייני הנגב והגליל. בנוסף יהיה המשנה לראש הממשלה וחבר במטבחון

סילבן שלום הוא השר ה-30: דקות ספורות לפני השבעת ממשלת נתניהו הוסר המוקש האחרון. סילבן שלום יהיה השר לפיתוח אזורי, והשר לענייני הנגב והגליל. בנוסף יכהן כמשנה לראש הממשלה וחבר בקבינט ובמטבחון. הסיכום הושג בפגישה בין נתניהו לשלום במשכן הכנסת.

 

בתום הפגישה, נראה נתניהו מחויך ואמר שהדברים נסגרו בצורה טובה מאוד. נתניהו נועד לישיבה סגורה עם שריו המיועדים, ואמר: "אתם האנשים הכי טובים שיכולנו למצוא".  

 

זמן קצר לפני השבעת ממשלת נתניהו, נועד שלום עם ראש הממשלה המיועד. הפגישה בין שלום לנתניהו נדחתה מאז אמש, ובלילה עזב שלום את משכן הכנסת מבלי שנפגש עם ראש הממשלה המיועד. גם בשעות הבוקר אמורים היו להיפגש שני האישים, בניסיון לפרק את המוקש האחרון שמעיב על החגיגה. אבל מועד הפגישה התאחר שוב ושוב, ולבסוף, כששלום כבר היה בדרכו לכנסת, נמסר במפתיע שהפגישה בוטלה. 

 

נתניהו הציע לצרף את שלום למטבחון המדיני המצומצם, אולם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הביע התנגדות לרעיון. במהלך היום התנהלו שיחות בין נתניהו ובין ליברמן, שבהן ניסו להסיר את המחלוקת מעל השולחן.

 

שליחים מטעם ראש הממשלה המיועד הציעו אתמול לנתניהו שלל תפקידים שונים, בהם שר לפיתוח אזורי, משנה לראש הממשלה וחבר במטבחון המצומצם. שלום דחה את ההצעות, אולם ייתכן שכעת, זמן קצר לפני ההשבעה, יסכים לכהן בממשלתו של נתניהו. מקורביו של ראש הממשלה המיועד אופטימיים, ומאמינים כי ניתן לפתור את המחלוקות בין שני האישים.

 

נתניהו שמע את גל הביקורת על מינוי יובל שטייניץ לשר האוצר, והודיע כי יכהן כראש ממשלה וכשר-על לאסטרטגיה כלכלית. הוא מתכוון להתוות את המדיניות הכלכלית של ישראל וישמש כיו"ר הקבינט הכלכלי.

 

קצת יותר משבעה שבועות לאחר הבחירות לכנסת ה-18 יציג נתניהו את ממשלתו לכנסת. הממשלה תמנה 30 או 29 שרים ושבעה סגני שרים, להם צפויים להצטרף שני סגנים מיהדות התורה.

 

הערב יפתח ראובן ריבלין, יושב-ראש הכנסת החדש-ישן, את טקס השבעת הממשלה במעמד נשיא המדינה, שמעון פרס. נתניהו יציג את קווי היסוד ואת הרכב השרים, גם יו"ר האופוזיציה ציפי לבני תישא דברים, ובתום דיון סיעתי - אולי רק לקראת חצות - יצביעו הח"כים אמון בממשלה. משם ייצאו נתניהו ושריו לצילום המסורתי בבית הנשיא.

 

על הנייר, הקואליציה של נתניהו מונה כעת 69 חברים: 27 מהליכוד, 15 מישראל ביתנו, 13 מהעבודה (חלקם מסרבים להצביע הערב אמון), 11 מש"ס ו-3 מהבית היהודי. גם יהדות התורה צפויה להצטרף, ולהגדיל את המספר ל-74 ח"כים. בימים הקרובים ייקבע הרכב הוועדות השונות בכנסת, ויתקיימו טקסי החילופים במשרדי הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מאמצי שכנוע
צילום: גיל יוחנן
צילום: ירון ברנר
שלום. בפנים או בחוץ?
צילום: ירון ברנר
מומלצים