שתף קטע נבחר

מחבלת ירתה לעבר בסיס מג"ב בדרום ונורתה

המחבלת הגיעה לבסיס מג"ב סמוך לצומת שוקת ופתחה בירי לעבר עמדת הש.ג. אחד השוטרים הצליח להסיט את ידה ולהרחיק את האקדח וקצין מג"ב ירה לעברה והרג אותה

נסיון פיגוע בדרום: לוחמי מג"ב הרגו בצהריים (שבת) מחבלת שירתה באקדח סמוך לעמדת הש.ג של בסיסם בצומת שוקת שבדרום. לא היו נפגעים. המחבלת הגיעה בסביבות 13:45 וניסתה להיכנס לבסיס. הש.ג שאל אותה לפשר מעשיה, ואז שלפה אקדח. השוטר הצליח להסיט את ידה, וזו הצליחה לירות כמה כדורים לאוויר.

 

לאחר שהמחבלת ירתה, התפתח דין ודברים בינה לבין הש.ג, שדיבר עמה בערבית. הוא ביקש ממנה להוריד את האקדח והבטיח שלא יאונה לה כל רע. האשה לא שעתה לפנייתו, ותפסה מחסה ליד העמדה. קצין מג"ב שהגיע למקום מכיוון הצומת - ירה לעברה והרג אותה.

 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, ומפקד משטרת מרחב הנגב, תת-ניצב יוסי פריינטי, הגיעו לזירת האירוע. פריינטי סיפר ל-ynet על השתלשלות האירוע: "המחבלת הגיעה לשער הבסיס של מג"ב כשהיא חמושה באקדח. היא ירתה מספר יריות לעבר הש.ג. ולאחר מכן תפסה מחסה סמוך לגדר. קצין מג"ב שהגיע לזירת האירוע ירה לעבר המחבלת. על גבה היה תיק גדול והיא המשיכה לזחול לעבר הש.ג".  


המשטרה הקימה מחסומים באזור על-מנת לוודא שלא היו עמה משתפי פעולה שנמלטו מהמקום (צילום: אילנה קוריאל)

  

תת-ניצב פריינטי הוסיף כי לאחר האירוע סגרה המשטרה את כל היישובים הנמצאים באזור וכי החבלנים המשטרתיים עדיין מטפלים בחפציה של האשה. "לא מצאנו מטען", הוסיף פריינטי וציין כי השוטרים פעלו במהירות ובנחישות. חבלנים נעזרו ברובוט כדי לבדוק שהגופה אינה ממולכדת.  

 

קצין אג"מ של מג"ב דרום, סגן-ניצב רוני סאיג, סיפר: "החייל בש.ג הזעיק את יתר הכוחות. מתחקיר ראשוני עולה כי המחבלת ירתה בין ארבעה לחמישה כדורים מאקדח מסוג "אף.אן הרסטל". הקצין שהגיע לזירת האירוע זיהה את המחבלת והנשק שהחזיקה בידה וחתר ליצירת מגע, ירה לעברה מספר יריות ונטרל אותה. החייל בש.ג. נמצא בתחקיר". סגן מפקד מחוז דרום במשטרה, תת-ניצב דניאל חן, מסר לא הייתה כל התרעה לאירוע: "למרות זאת אנחנו נמצאים במוכנות לאירועים מסוג פח"ע עממי דוגמת אירוע מהסוג הזה".  


גופת המחבלת בזירת האירוע (צילום: אילנה קוריאל)

 

מוקדם יותר הבוקר, כוח של גולני פתח באש לעבר מספר חמושים שזוהו מתקרבים לגדר המערכת בצפון רצועת עזה, סמוך לקיבוץ כפר עזה. במהלך האירוע, חצו הכוחות את הגדר והצליחו לפגוע בשניים מהחמושים. מקורות פלסטינים דיווחו כי כתוצאה מהירי נהרג חמוש אחד, ואילו חברו נפצע באורח קשה ומת מפצעיו שעות ספורות לאחר מכן. 

 

לפי הדיווח הפלסטיני, חברי החוליה ניסו להדוף כוח של צה"ל, שניסה להכנס לעומק השטח הפלסטיני. עם זאת, דיווח אחר טוען כי חילופי האש החלו לאחר שחברי החוליה ניסו להניח מטען או לפתוח באש לעבר החיילים. עדי ראייה במקום מסרו כי כוחות צה"ל ירו לפחות שלושה פגזי מרגמה לעבר החוליה.  

 

עוד מסרו הפלסטינים כי צה"ל אינו מאפשר את פינוי גופות החמושים, וכי בשלב זה לא ברור לאיזה ארגון השתייכו החמושים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים הוזעקו למקום האירוע
צילום: אילנה קוריאל
תנ"צ יוסי פריינטי וסנ"צ רוני סאיג
צילום: אילנה קוריאל
צומת שוקת
מומלצים