שתף קטע נבחר

בדואית בת 16 היא שירתה בבסיס מג"ב בשוקת

הערב פורסם כי המחבלת שניסתה לבצע פיגוע בבסיס מג"ב בשוקת היא בסמה עוואד אל-נבארי, רווקה בת 16, מהכפר הבדואי חורה שבנגב. פקד אופיר יברקן, הקצין שירה בה למוות, שיחזר את הרגעים הדרמטיים: "הש.ג ביקש שתוריד את הנשק, אמר לה שעדיף שזה ייגמר בטוב ולא ברע אבל היא לא הגיבה"

רק בת 16: המחבלת שניסתה לבצע פיגוע בבסיס משמר הגבול בשוקת היא בסמה עוואד אל-נבארי, רווקה בת 16, מהכפר הבדואי חורה שבנגב. כך פורסם הערב (שבת).

 

ראש מועצת חורה, ד"ר מוחמד אל-נבארי, שלל בשיחה עם ynet את האפשרות שזה היה ניסיון פיגוע על רקע לאומני: "קיבלנו את הידיעה בתדהמה. מדובר על ילדה שהיא חלק מפרויקט המצוינות בבית הספר. היא באה ממשפחה יציבה ללא כל בעיות הידועות למועצה. הילדה תלמידת כיתה י' בבית הספר התיכון בחורה, היא ילדה אחראית ללא בעיות. היא גרה עם משפחתה ביישוב מסודר עם תשתיות, אין פה שום תסכול - אני לא מבין מה קרה".

 

פקד אופיר יברקן, קצין מג"ב שירה בה למוות ליד הש.ג בבסיס, שיחזר בשיחה עם ynet את הרגעים הדרמטיים. "כשהגעתי היא עדיין ירתה וכיוונה אל השוטרים שהיו בבסיס. היא לא דיברה איתנו, אבל ניסינו לדובב אותה. הש.ג ביקש שתוריד את הנשק, אמר לה שעדיף שזה ייגמר בטוב ולא ברע אבל היא לא הגיבה".  


רובוטים משטרתיים בוחנים את גופת המחבלת (צילום: הרצל יוסף)

 

הכל התחיל בסביבות 13:45. המחבלת ניסתה להיכנס לבסיס. הש.ג שאל אותה לפשר מעשיה, ואז שלפה אקדח מסוג "אף.אן הרסטל". השוטר הצליח להסיט את ידה, וזו הצליחה לירות ארבעה או חמישה כדורים. לאחר שירתה, התפתח דין ודברים בינה לבין הש.ג, שדיבר עמה בערבית. הוא ביקש שתוריד את האקדח והבטיח שלא יאונה לה כל רע. היא תפסה מחסה ליד הגדר.

 

בשלב הזה, דיווח הש.ג על האירוע והזעיק כוחות נוספים. פקד יברקן זיהה את המחבלת בפינת הגדר ההיקפית של הבסיס, כשהיא מכוונת אקדח לעבר המבנים ויורה: "במהלך המשמרת התקבל דיווח על מחבלת שיורה לעבר בסיס מג"ב. הגעתי לזירת האירוע, זיהיתי אותה, חתרתי למגע ונטרלתי אותה, בהתאם לתרגולת. לאחר מכן, הגיעו למקום יתר הכוחות". חבלנים נעזרו ברובוט כדי לבדוק שהגופה אינה ממולכדת.

 

המפכ"ל משבח ומזהיר  

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, הגיע למקום ושיבח את פעולת הכוחות, שמנעה פגיעה בנפש: "מדובר באירוע שלישי בשלושת השבועות האחרונים, שבו ניסו לפגוע בשוטרים, אחרי האירוע בירושלים ובכביש 90. האירוע הזה הסתיים בחיסול המפגעת וכך צריך להסתיים כאשר חותרים למגע".

  

הוא ציין כי המשטרה עורכת תחקיר ראשוני אודות האירוע ובודקת עם השב"כ את מוצאה של המחבלת. ייתכן כי ארגון הג'יהאד האיסלאמי בחברון שלח אותה לבצע את הפיגוע.

 

למשטרה, כך סיפר, לא היו התרעות ממוקדות לגבי ניסיונות פיגוע, מהסוג שבוצע אך יש מידע כללי על ניסיונות לביצוע פיגוע בישראל: "אין מידע ספציפי על חג הפסח אבל המשטרה ערוכה ומוכנה בהיבט הפלילי והפח"עי". הוא קרא לציבור לגלות עירנות: "פיקחו עיניים וקראו למשטרה כדי שנוכל לעבור את החג בשלום".


פורסם לראשונה 04/04/2009 17:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקצין שירה. פקד אופיר יברקן
צילום: הרצל יוסף
המפכ"ל שיבח
צילום: הרצל יוסף
מפקד משטרת מרחב נגב וקצין אג"מ במקום האירוע
צילום: אילנה קוריאל
מומלצים