שתף קטע נבחר

רן ארז: מצפה לדרך חדשה מגדעון סער

כבר בפגישתו הראשונה עם שר החינוך החדש, גדעון סער, מתכוון יו"ר ארגון המורים להעלות את הבטחת המשרד לשנות את תוכנית "אופק חדש" במערכת החינוך. "למרות שההסכם נחתם לפני תקופתו, אנו מקווים שהוא יישם אותו", אמר ארז

"אנו מקווים שהשר החדש יישם את ההסכם השלטוני לרפורמה בשכר המורים" - כך אמר הערב (שבת) יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, לקראת פגישתו מחר עם שר החינוך, גדעון סער. תהיה זו הפגישה הראשונה בין השניים ומלשכתו של סער נמסר כי מדובר בפגישת היכרות.

 

"אנחנו מצפים לדרך חדשה ולשיתוף פעולה עם השר הנכנס. אנחנו מלאי תקווה שהשר יישם את ההסכם השלטוני לרפורמה בשכר המורים, עליו חתמנו עם השרה הקודמת. למרות שההסכם נחתם לפני תקופתו, אנו מקווים שהוא יישם אותו", אמר ארז.

 

הרפורמה עליה מדבר ארז היא התוכנית החלופית של ארגון המורים לרפורמת "אופק חדש", שההסכם על החלתה ב-830 בתי ספר יסודיים ובחלק מחטיבות הבינתיים, נחתם עם הסתדרות המורים במרס 2008. על-פי התוכנית, בשנה הבא אמור להגיע מספר בתי הספר הלוקחים חלק ברפורמה ל-1,500.

 

על-פי "אופק חדש", השכר אותו יקבל מורה עם ותק של 20 שנה צפוי לגדול ל-8,500 שקל, אולם גם מספר השעות שיידרשו מהמורים יגדל באופן משמעותי, לעתים אפילו בחצי משרה. תמורת תוספת השכר ילמדו המורים "שעות פרטניות" בקבוצות קטנות.

 

ארגון המורים לא חתם על "אופק חדש" ושבת במשך כחודשיים, במה שנחשב לשביתה הארוכה ביותר בהיסטוריה של מערכת החינוך. בסופו של דבר, חתם הארגון על הסכם "הבטחה שלטונית" לרפורמה, אולם זה לא יושם והעניין נגרר לבתי דין בדרישה ליישמו. בחודש שעבר אף עתר לבית הדין לעבודה נגד משרדי החינוך והאוצר בדרישה לעצור את המשך יישום "אופק חדש". הארגון טען בעתירה כי התוכנית החדשה נכפית על כעשרת אלפים מורים של הארגון ויש לעצור אותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז. ליישם הרפורמה
צילום: ירון ברנר
פגישת היכרות. סער
צילום: דודי ועקנין
מומלצים