שתף קטע נבחר

גורם פלסטיני על הפיגועים: הנקמה הגדולה תגיע

בתוך פחות מחודש נרצחו שלושה ישראלים, סוכלו שני ניסיונות פיגוע בצומת שוקת ובחיפה ובגם גבול הרצועה לא שקט. גורם באחד הארגונים הפלסטינים אמר ל-ynet כי מדובר בתגובה למבצע "עופרת יצוקה". "אנו נמשיך לארוב לישראלים בכל מקום ובכל רגע נתון וכשהדבר יתאפשר המכה תבוא", אמר

"החשבון שלנו עם האויב לא נסגר. 1,300 או 1,400 הרוגים עדיין מחכים לנקמה הגדולה והנקמה הזו תגיע" - כך אמר הבוקר (יום א') ל-ynet גורם בכיר באחד הארגונים הפלסטינים, בעקבות הפיגועים בבת-עין ובבקעת הירדן, בהם נרצחו נער ושני שוטרים, לאחר ניסיונות הפיגוע בצומת שוקת ובקניון לב המפרץ בחיפה ושתי תקריות חילופי האש בגבול הרצועה בימים האחרונים, בהם נהרגו ארבעה מחבלים.

 

הגורם הפלסטיני הבכיר הכחיש כי גל הפיגועים הוא "קבלת פנים" לממשלת נתניהו, ואמר כי זו תגובה מתמשכת למבצע "עופרת יצוקה". "לא נפסיק את הפיגועים ובכל רגע שהמצב בשטח יאפשר - יהיה פיגוע. אני יודע שבארגוני ההתנגדות פועלים בעניין הזה והתגובות לא תאחרנה לבוא".

 

לדברי אותו גורם, ארגוני הטרור הפלסטינים ינצלו כל הזדמנות כדי לבצע פיגועים. "אנו עוסקים בהתנגדות ובמלחמה באויב", אמר הבכיר. "מי שחשב שהמלחמה הזו הסתיימה בינואר, אז מבחינתו היא לא הסתיימה. אנו נמשיך לארוב לישראלים בכל מקום ובכל רגע נתון וכשהדבר יתאפשר המכה תבוא. הדם של הילדים ושל הנשים ימשיך לרדוף אחר הישראלים.

 

"הפצע הזה עדיין עמוק והוא לא יתאחה עד אשר נוכיח לעמנו, כי גם הישראלים כואבים את מה שכאבנו במהלך המלחמה ברצועה. הישראלים יכלו להינות מהגופות, מהדם והמראות בעזה, אבל הם צריכים לזכור שהם לא הצליחו למנוע ירי של רקטה אחת אחרי המלחמה. הם לא מצליחים למנוע מאיתנו להתחמש ואנו נחושים לסגור את החשבון עמם".

 

וכיצד נערכים בישראל לאיומים? ראש מחלקת המבצעים של המשטרה, ניצב משנה יורם אוחיון,

 אמר אמש ל-ynet כי המוטיבציה להוצאת פיגועים קיימת. "אנחנו לא רואים חזרה לתקופת האוטובוסים המתפוצצים. יש מעבר לפח"ע עממי", כלומר - פיגוע של מחבל בודד ללא התארגנות מסודרת מאחוריו.

 

נכון להיום, בידי מערכת הביטחון תשע התרעות ממוקדמות על כוונת ארגוני טרור לבצע פיגועים ועשרות התרעות כלליות במתווים של פיגועי ירי, פיגועי חטיפה, פיגועי התאבדות וירי רקטות ופצצות מרגמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפיגוע בבת עין. נער נרצח
צילום: אייזיק ברנשטיין דוברות זק"א
גופת המחבלת בצומת שוקת
צילום: הרצל יוסף
המכונית בה נסעו שני השוטרים שנרצחו בבקעה
צילום: AP
המכונית בה התגלה המטען בחיפה
צילום: שי וקנין
מומלצים